Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem akar beindulni a...

Miért nem akar beindulni a robogóm?

Figyelt kérdés

Van egy Motowell Yoyo 4T márkájú robogóm. Ma el akartam vele indulni, de 5 perc szenvedés után sem akart beröffenni. Önindítóztam, de az istenért se akart. Az indító próbálkozott, tehát nem az önindító szarta össze magát. Párom szerint azért nem megy, mert hosszabb ideig állt és elpárolgott a benzin :/ Nekem ezzel kétségeim vannak, mert hétvégén még használtam és pöccre indult ugyan ennyi állás után. Van, hogy csak 8 órát áll, jó időben (azért mondom, mert a hidegre érzékeny), és akkor is néha nehezen indul. Nem hiszem el, hogy ennyi idő alatt bármi is elpárologna belőle, ha egyszer jól zár a rendszer és nem csepeg semmi belőle. Megpróbáltam a berúgót, hátha pumpál bele egy kis cuccot, de feladtam és betoltam a helyére.

Jelenleg nálunk 11 fok van és ködös. Ilyenkor kicsit nehezen indul, de ennyire még soha nem hagyott cserben, amúgy teljesen meg vagyok vele elégedve.



2017. okt. 20. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Hosszabb ideig áll?

Az akku még megtekerte az önindítót tehát jó.

Ha az utolsó leállítás környékén ,még pöcc röff minden,és hirtelen nem?

Nincs olyan,hogy elpárolog a benzin szempillantásra mindenhonnan,hogy még a szivató sem pótolná.

Ha önindítózásra ugyanolyan hangot ad mint amikor semmi baja,akkor kezdésnek a CDI-t nézd meg.

[link]


általában egy ilyen doboz,van hogy színes,átlag a lábtartó körül van,van hogy az akku környékére,van,hogy az ülés alá teszik.

Ez főleg állásába szokta megadni magát,"berohadni".

De ez inkább egy téli nagyobb állás...

De magától is meghalhat.

Ha van szikra (gyertya ki,testre érinteni,és és valaki berúgókarral 1-et 1-et,ha van szikra a cdi még ad jelet).Ha nincs szikra akkor CDI ,vagy gyertya.

Első sorban akkor gyertyát cserélj,hisz nem árt sose ,800ft tétel.

Utána a cdi-t kell magát cserélni,motorkódra (yoyo az 139QMB azt hiszem,de neten fent van) lehet venni 2-3,5e ft körüli tétel.

Csatit lehúz,csatit fel és ennyi.

Ha szikra van tehát jó a gyertya cdi,akkor karbit nézd meg,na meg a légszűrőt is...

2017. okt. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
ha meg vagy vele elégedve akkor minek írtad ki a kérdésed?:D
2017. okt. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
CDI múlt évben beszart, ki lett cserélve, az nem lehet a baj. Párom hazajöt, beröffent, lehet csak beköpte a gyertyát. Köszönöm az értelmes kommentet és a segítséget :)
2017. okt. 20. 19:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha van szikra, akkor lehet koszos a karbi, vagy rossz az autómata szivató, vagy h nincs benzin, akkor a benzincsap.

Próbáld meg legközelebb, h befogod a légszűrőt indítózáskor!

2017. okt. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szimplán eldobta a karbi a benzint valószínűleg. Nekem a kétütem ű Kymco-m a téli állás után úgy indul, hogy gyújtás nélkül rúgok a berúgókarral kb 70-et, igen, hetvenet, majd gyújtás ráad, kicsi rúgdosás, és bő füsttel beindul. De lehet az ellentéte is. Befolyt a nafta a hengerbe, így nem tudja a gyertya begyújtani. Gyertya kivesz, gyújtás ráad, indítózás, lehet kétszer, gyertya visszarak, és gó. Ha ez a baj, akkor érdemes a karburátort kitakarítani, kitakaríttatni.
2017. okt. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gyújtás nélkül rugdosod 70- szer... mi értelme annak, h ezt gyújtás nélkül teszed? :)

Figyelj, próbáld ki amit írtam! Légszűrő szívócsonkot fogd be kézzel, így rugd be, v indítózz! Pár rúgás után be fog indulni!

2017. okt. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A légszűrő befogása tényleg jó ötlet, csak sajna a robogók nagy részénél kézzel nem hozzáférhető helyen van a nyílása. Sokkal jobb szerintem, amit én csináltam, hogy a vákuumos benzincsappal párhuzamosan bekötöttem egy manuális benzincsapot és hosszabb állás után manuálisan fel tudom tölteni a karbit. Így nem kell percekig indítózni hosszabb állás után.
2018. aug. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!