Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi ez a zúgó hang?

Mi ez a zúgó hang?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kocsim fura zúgós hangot kezdett hallatni úgy 30 km/óra felett, azt hittem kerékcsapágy, de mikor felemeltem a kocsit nem volt zúgó hang ha megtekertem a kereket. Viszont volt egy pontban egy kattanás a féltengely váltó felöli részéből és ez folyamatos. Lehetséges, hogy ettől van a zúgás? Azt tudni kell, hogy a kattanás pontjában kicsit megrántja

a kereket is ami ilyenkor csikorog egyet. Szerintetek mi ez, köszi!

Ja, peugeot 206, 1.4 benzin



2017. okt. 20. 23:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Nemrég vettem autót, nekem is zúgott mindenhonnan a gumira vagy csapágyra gyanakodtam végul rájöttem öreg volt a gumi az volt zajos a karosszéria átvette a rezgést teljesen A gumin van egy felirat: DOT mellette nemsokkal négy szám az első kettő a gyártási idő hete mellette levő kettő szám az év pl: 1210 tehát március vége 2010 ben
2017. okt. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy a gumi régi, vagy szimplán szálszakadásos esetleg a féltengely csapágynak van hangja. Lehet hülye kérdés de hogy emelted fel?
2017. okt. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Krokodil emelővel, oldalanként. A gumi 4 éves nyári contiecocontact, bár olyan 3mm lehet a barázda mélység már.
2017. okt. 21. 15:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Valamiért azt hittem van otthon emelőd, mondom akkor könnyen ki lehet deríteni mi baja.. ez meg nem volt elég evidens :D
2017. okt. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kiitos ***** válasza:

Kerékcsapágy hibát könnyű kideríteni. Nagy terheléskor hangosabb, kisebb terheléskor halkabb a zaj.

menet közben figyeld meg a zajt, kanyarban a külső íven lévő kerékcsapágy kapja a nagyobb terhelést.

ha jobbkanyarban hangosabb akkor a bal csapágy ,balkanyarban hangosabb akkor a jobb oldali kerékcsapágy a hibás.

2017. okt. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!