Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem veszi be az autóm...

Miért nem veszi be az autóm az 5. sebességet?

Figyelt kérdés
Kölcsön adtam 3 napra, mentek vele 700 kilométert, Daewoo 1.6 2005-ös, mentem vele 50 kilométert aztán egyszer csak már nem vette be az 5.-et, ill. először még nehezen, most látszólag beveszi, mert ott áll a váltókar, de a motor felbőg ha a gázra lépek tehát valami nem stimmel. Összefüggésben állhat ez azzal, hogy kölcsön adtam? túl durván bántak vele és eltört valami vagy mi történhetett? minden véleményt örömmel fogadok, a problémával kialakulásával és megoldásával kapcsolatban is! Köszi

2017. okt. 21. 03:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem keresnék összefüggést, tudom kellemetlen a kölcsönadónak is meg a kölcsönvevőnek is, de szerintem egy lappangó hiba jött elő a nagy úton. Ne izgulj, Daewoohoz olcsó a motyó!:)
2017. okt. 21. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az ötödik fokozat fogaskerekéből letört egy pár fog. Nincs köze a kölcsönadáshoz, nálad is előjött volna. Fillérekért kapsz bontóban hozzá alkatrészt, de autószerelővel csináltasd meg, ne állj neki otthon gányolni.
2017. okt. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
15%

Elnézést kérek az előző két válaszadótól de ott voltak végig azon a bizonyos 700 km-es úton? Feltételezem hogy nem.Akkor meg miért írnak ilyen hülyeséget? 700 km nem kis táv,ezalatt bőven tönkre lehet tenni egy kocsit ha nem rendeltetésnek megfelelően használják


Elég pár rossz váltás és kész.Volt egy olyan eset hogy valaki gyorsulni szeretett volna velem.Én mentem normális sebességgel de ő akkor is mindenáron leszeretett volna gyorsulni (belvárosban ráadásul) Az idiótája kínlódott is egy darabig és hallottam egy nagy reccsenést a kocsijából.Gondolom a nagy kapkodás miatt rosszul váltott.Szívesen megnéztem volna milyen állapotban van a kocsija váltója


Úgyhogy vannak ilyenek.Persze nem azt mondom hogy az rontott el valamit akinek a kérdező kölcsönadta a kocsit de ezt tényként tagadni nagy tudatlanságra vall már elnézést.Igenis vannak olyan "művészek" akik képesek hazavágni bármilyen kocsit rövidtávon.Nekem automatás kocsim van de még azt se adnám oda senkinek se pont az ilyen dolgok miatt is,mert ha lesz bármilyen baja is azt nem fogja vállalni az a személy akinek kölcsönadtam és majd nekem kell leperkálni a súlyos tízezreket a javításhoz nem neki


Remélem ez egy örök lecke lesz a kérdezőnek,nagyon sajnálom hogy jóindulatból kölcsönadta a kocsiját és ez lett belőle.De mégegyszer mondom,lehet az előző két válaszolónak van igaza,ki tudja mi lehet az igazság

2017. okt. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Ki mint él, úgy ítél! Nem minden korodbeli takony rallyzik a belvárosban.
2017. okt. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
13%

Először is a jó édes k.... a...-d a takony.Másodszor látom hogy fáj az igazság.Mint írtam én normális sebességgel mentem,tehát én NEM gyorsultam,még olvasni se tudsz?


A tudatlanságodat ne azzal próbáld ellensúlyozni hogy sértegetsz másokat és persze tanuld meg értelmezni a mondatokat.

2017. okt. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Inkább a szinkrongyűrű gatyásodott le, ha a fogaskerék ment volna szét bevenné a sebességet csak ki is dobálná :)
2017. okt. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is arra tippelek, hogy ez csak szerencsétlen véletlen, hogy pont a kölcsönadás után krepált be.
2017. okt. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 veterán vas ***** válasza:
100%

#3!

Kezdőnél lehet olyan, hogy nem jön össze a váltás, de attól még nem megy tönkre egy fokozat.

Ezen az alapon az oktató-autókon, éjjel-nappal váltót kellene javíttatni.


Különben is sántít a példabeszéded:

Ha Te szabályosan mentél a belvárosban (az max.50) akkor nem nincs mit versenyezni veled. Aki ott akar hagyni, az egyszerűen lenyomja a gázt, és 60-70 körül elmegy. Ehhez nem szükséges "nagy kapkodásba rosszul váltani".

Arról nem is szólva, hogy egy ilyen kihívásos belvárosi gyorsulás;) illetve egy 12 éves Daewoo 4-ből 5-be kapcsolása a legkevésbé összeegyeztethető fogalmak.

2017. okt. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Látod hármas, mekkora rosszindulatú pancser vagy?! :D idejöttél a két hónapos jogsiddal meg az agyonmatricázott swifteddel (talán civiceddel) az igazságügyi szakértőt játszani, de közben tátott szájjal rohantál be a brokierdőbe! Olyan jó látni, hogy az emberek többsége nemolyan görény, mint te!
2017. okt. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
24%

#8


Ez egyáltalán nem igaz,nem csak kezdők válthatnak rosszul.Van aki hanyag és leszarja az autót és úgy vált mint egy őrült ezzel károsítva a váltót,de annyi is elég hogy beül valaki egy olyan autóba amit még nem vezetett és nem ismeri a váltót.Ahány kocsi annyi fajta váltó.Van amelyiken nehezebb,van amelyiken könnyebb váltani


Az oktató azért csak vigyáz arra hogy a tanuló ne tegyen kárt a váltóban,ha rosszul vált akkor úgyis rá szól úgyhogy ezt az "éjjel-nappal váltó javítást" nem igazán értem.Városba menet előtt elvileg meg kéne neki tanítania álló helyzetben hogy hogyan kell váltani normálisan


A városos történetnél éppen automata kocsit vezettem tehát kis gázadás is elég volt hogy ahhoz képest gyorsan elérjem a 60-as sebességet (60 volt a limit) Nem egy 300 LE kocsi volt tehát nem tudta kivitelezni hogy ott hagy engem mint macska a szart de alaposan megkínozta a kocsit és mint írtam hallottam egy hatalmas reccsenést is.Biztos nem jó dolgában adta ki a hangot az autó.Egyébként nem minden autó megy úgy mint a villám,tehát nem értem miért hitetlenkedsz


#9


Miért lennék rosszindulatú te szánalmas gyökér? Mint írtam nem biztos hogy az rontotta el a váltót akinek kölcsön lett adva az autó,de nem kizárt hogy ő volt a ludas.Mi ebben a rosszindulat? Ez csak feltételezés amíg te kijelentetted tényként hogy biztos nem a másik sofőr a hibás.Na akkor ki is a hülye kettőnk közül?


Az meg lehet,sőt biztos hogy 1 hét vezetés után több fejlődést értem el mint amennyit te érnél el 30 év alatt.Fogadni mernék hogy te azon szerencsétlenek közé tartozol akik nem mernek kereszteződésben kifordulni az útra vagy akik nem tudnak elindulni a zöld lámpánál.Úgyhogy nekem csak te ne pofázz addig amíg megnem tanulsz normálisan vezetni előítéletes kretén


Egyébként egyik márka sem talált sajnos,de gondolom mivel ennyire gyökér vagy ezért valami BMW-s vagy Audi vezető lehetsz aki azt hiszi ő az isten az utakon közben meg egy nagy nulla

2017. okt. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!