Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az állami nyilvántartásba...

Az állami nyilvántartásba milyen esetekben kerül be az autó km óra állása?

Figyelt kérdés
Van egy autó, amit meg szeretnék venni, az első két rögzített adat között mindössze 1 hónap és kb 10000 km van, az azt követö adatok között kb 2 év van. A műszaki vizsga van 2 évente, de mi az az 1 hónapon belüli két érték?
2017. okt. 22. 08:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Számos jogszabályt átnéztem (főként a közlekedési nyilvántartással kapcsolatosakat), de nem találtam erre vonatkozót.

Így aztán a gépjármű nyilvántartóból lekérdeztem a gépkocsim, és a fiam gépkocsijának adatait (mindkét autó jóval 2010 előtti, amikortól, jogszabály szerint, adatok vannak a km-óra állásról).

2012. előtti adatok nem szerepelnek a listán.

Csupán kétféle eset időpontjaiban van km-óra állás:

- műszaki vizsga alkalmával,

- adás-vételi intézésének napján.

Bár a fiam autója idén tavasszal volt eredetiségvizsgálaton, arról nincs km-óra állás.


Tapasztalom, hogy több helyen (például autószerelőnél, gumisnál) feljegyzik a km-óra állást, a számlákon szerepel is, de ezek nem kerülnek nyilvántartóba. Nyilván garanciális vita esetére rögzítik.


Arról is olvastam, hogy lehet saját elhatározásból bejelenteni az állást, de erre szolgáló lehetőséget sem az ügyfélkapuban, sem az ügysegédekben, sem kormányablak/okmányiroda ügyei közt nem találtam. Pedig, például, meghibásodott km-óra cserénél erre szükség van.

2017. okt. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!