Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Corsa D OPC-vel, kinek...

Opel Corsa D OPC-vel, kinek vannak tapasztalatai?

Figyelt kérdés

Tervezek beleülni. Tudom, nem mai vasak. Érdekelne azok véleménye, akiknek az van, vagy volt.

Mindent írjatok légyszíves. Meddig hajtottátok, milyen és hány kilométer után jöttek ki hibák, mit cseréltetek, újítottatok fel rajta és mennyiért? etc.

Kérem, csak azok írjanak, akiknek volt ilyen autója!


Köszönöm előre is a válaszokat!



2017. okt. 23. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy D Corsa azért még nem a szánalmasan öreg bontószökevény kategória, ami annyira régi, hogy ciki lenne vele megjelenni. De ez csak az én véleményem.


Ültem már Corsában, igaz nem OPC-ben, de ez lényegtelen abból a szempontból, hogy egy borzasztóan szűk valami volt. Én a helyedben inkább egy J vagy H Astrát néznék. Abból is volt OPC és OPC-Line is. Ezek sem kifejezetten nagy autók, de mégis mindennapi használatra normálisabb méretekkel rendelkeznek, kényelmesebbek, praktikusabbak.

2017. okt. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azokból az OPC még elég horror áron megy. G Astra OPC-t nézegetem még, azokhoz az alktrészek is elérhetőbbek, és az áruk sem olyan borsos, mint egy D Corsánál. Legalábbis az Unixon összehasonlítva néztem. A végösszeg sem mindegy, mert ugyan öregebbek ezek, de sok van belőlük. Ha szerencsés vagyok és kifogok egy jót (nyilván arra is költök majd) akkor az még jó ideig autó lehet nekem. Az sem mindegy, hogy egy kuplung szettet megkapok 100-ért, vagy 300-ért.

A méret kinek, mi. Nekem volt Corsám és szerettem nagyon. Ez az OPC egy kis vadállat, azért szerettem bele.


Nem lesz egyszerű döntés. :D


Köszi a válaszod!

2017. okt. 23. 13:57
 3/4 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy 2,5 millió a keret erre, plusz arra számítok, ha egy millát még el kell költeni rá, azt is megoldom. Ez a D Corsára vonatkozik. A G Astra OPC-nél ez azért előnyösebb, mert másfélért már szépek vannak, és arra kapásból rá tudok költeni még egy milliót, vagy másfelet max azonnal. Annyiból már csak nem hullik ki alólam egy jó darabig, ha vigyázok rá.
2017. okt. 23. 14:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Miért nem nézel ennyiből Golf 5/6 GT/GTI-t esetleg?

Egyébként Astra G OPC helyett én megnézném a Coupe-kat. Ugyanazzal a turbomotorral is szerelték, mint az OPC turbo-t (már ha arról beszélünk, nem a 160 lovas szívóról) Többet gyártottak belőle így van esély ennyi pénzért nagyon-nagyon jó állapotút venni. Ráadásul ha felraksz rá egy OPC lökhárítót, mert azért gondolom 1 milliát nem csak karbantartásra szánod, akkor igazán vagány lesz szemből is. A coupe formája meg százszor szebb, mint a 3 ajtós Astra. Én anno nagyon körbejártam ezt a témát, mert Astra Coupe-t akartam. Csak akkor nem volt értelmes példány a piacon, így más lett.

2017. nov. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!