Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől csattog a hidrotőke és...

Mitől csattog a hidrotőke és mivel szüntethető meg, ill. ha nem mulik el ez a zaj milyen károk lépnek majd fel?

Figyelt kérdés
Hidegen halkan hallani lehet ezt a csapkodo femes hangot. Nem veszesen de engem zavar. Olajcsere elott is csinalta, a multheten csereltem olajat, de nem hagyja abba. A szerelo 10w 40et ajanlott, total quartz markajut. Azt mondta ez jo minosegu olaj. Az 5w 40et kerdeztem h nem e jobb, de azt mondta hogy hamar meg fogja enni a kocsi. Bmw e36 316i-ről van szo.

2017. okt. 24. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Hidrotőke csere. Utána már nem fog csattogni.
2017. okt. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jó hülye a szerelőd. Miért enné meg az 5W40-et? Az enyémben (328i) 317000 km van, és nem eszi az 5W40-et. Amúgy is melegen fogja enni az olajat, ott pedig nagyon hasonló a két olaj viszkozitása. A hidrotőke gondodat viszont nem fogja megoldani.

Először megpróbálhatod tisztességesen meghajtani az autót, hátha kihordja a meleg olaj az olajsarat. Ha nem jön össze, a Liqui Molynak létezik hidrotőke tisztító adaléka. Van, akinek bevált, egy próbát megérhet. Ha ez sem jön be, akkor ki kell cserélni a hidrotőkéket. Tudtommal ha sokáig mész így vele, akkor jobban kopik a vezérműtengely és a himbák. Ezek 8 szelepes motorok, így nem olyan nagy összeg a hidrotőke, és szerintem cserélhető a hengerfej levétele nélkül, tehát a munkadíj sem lehet olyan horror.

2017. okt. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Felraktam egy videót youtubera, errol a hangrol lenne szo.
2017. okt. 25. 06:51
 4/6 A kérdező kommentje:
Lehet h megsem hidrotőke, annyira nem hangos, ufasterben sem hallani.
2017. okt. 25. 06:51
 5/6 A kérdező kommentje:
2017. okt. 25. 10:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne megnézetni, nekem hasonló volt, és az a láncvezető volt, mármint,hogy széttört, és az csattogott így.
2017. okt. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!