Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hidrotőke cserénél még mit...

Hidrotőke cserénél még mit érdemes, kell cserélni mire figyeljünk oda. Illetve van-e mód a hengerfej leszerelése nélküli cserére. Megtudnám én is csinálni otthon?

Figyelt kérdés
2017. szept. 20. 08:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Kérdés, ez milyen autó?

Ha pl régebbi Opel, annál le kell szedni a vezérműtengely-házat, azt csak a hengerfej csavarok fellazítása után lehet.

Ha régi a hf tömítés, nem célszerű visszahúzni.

Ha VW/Audi hidrotőke, ott nem kell levenni, ott csak a vezérműtengelyt-kell, de össze kell jelölni a vezérlést, hogy ugyanúgy vissza lehessen rakni.

Ja, Opelnél sosem kell hidrotőkét cserélni, sosem romlik el, VW-nél hajlamos eltörni a rugó benne, darabja ott a hidrotőkéknek 1-2 ezer forint, de ott néha a fészek is szétkopik, és az is adhat ki csattogó hangot.

2017. szept. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez egy daewoo kalos 1.4 8V. Hidegen elég hangosan csattog, de még melegen is hallani. Eszi az olajat is, 1000/1.check lámpa folyamatosan világít.
2017. szept. 20. 14:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor szerintem vegyél bele egy bontott motort, mert ahogy nézem, a csattogás a kisebb gond. A check lámpa mondjuk lehetne akár egy sima szondahiba is, de az olajfogyasztás már komolyabb gondra utal. Volt ebben olaj cserélve?
2017. szept. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Volt.az utóbbi 5 évben rendszeresen ,azóta van nálam. Tavasszal volt hengerfejezve,(síkolva is volt).vezérlés is volt cserélve szíjakkal ,vízpumpa,görgő,stb.viszont az előző tulaj egy fiatal volt aki szerintem nem adta meg neki ami kell.
2017. szept. 20. 18:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha már lent volt a hengerfej, nem nézték meg, hogy milyen állapotban vannak a hengerek? Előtte is ette az olajat, vagy csak a javítás óta?

Én amúgy otthon nem esnék neki. Az ilyen dolgokhoz célszerszámok kellenek, amiknek az ára több lesz, mint a munkadíj. Nem beszélve arról, hogy ha valamit elrontasz, akkor az igazán drága mulatság az egész. De csak az is elég bosszúság lenne, ha valami belepottyanna a hengerbe, és emiatt utána szét kéne szedni.

Szelepszár szimmeringeket cseréltek? Hátha mázlid lenne, és csak ott enné az olajat.

2017. szept. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Úgy tudom cseréltek. Hát ezt nem fogom magam megcsinálni, inkább szerelő lesz,ahogy mondod.
2017. szept. 20. 19:30
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért,kösz
2017. szept. 20. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!