Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy szerezzek önbizalmat a...

Hogy szerezzek önbizalmat a vezetéshez?

Figyelt kérdés

Már egy éve van jogosítványom, de csak nemrég kezdtem el vezetni. Egyedül még nem voltam, és kicsit tartok is tőle. Úgy érzem, hamar el terelődik a figyelmem, ami nagyon rossz. Vagy félek, hogy bepánikolok, hogy valami történik, balesetet okozok stb..

Ráadásul gyerekeim vannak, őket is szeretném vinni, de csak úgy, ha már bízok magamban. Azt kérlek ne mondjátok, hogy ne vezessek, mert egyébként szeretek vezetni.

Másik, hogy félek attól, hogy lefulladok az út közepén.. Ezért nem merek olyan helyen menni, ahol tudom, hogy meg kell állnom leejtőn, és lehet, hogy nem tudok majd elindulni, vissza gurulok, rá egy másik kocsira.. Segítsetek.. Teljesen más az autóm, mint amit tanultam, azzal nem volt gond..



2017. okt. 24. 22:33
1 2
 1/14 crudy ***** válasza:
80%
A kuplung hasznalatata elosszor tanuld meg annyira h ne fulladj le. Keress egy lejtot es addig probalkozz amig nem megy. Ha nem tudsz elindulni a lejton es mogotted allnak az csak akor baj ha esetleg belecsuszol a mogotted levobe. De attol ne felj h zavarsz masokat. Egyszeruen kapjak be. Vezess minel tobbet. Rutinra van csak szugseged ahoz meg vezetni kell.
2017. okt. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, a kuplung miatt volt fura ez az autó, mert amin vezetni tanultam, és vizsgáztam is, azon ha felengedtem már indult a kocsi, adtam egy kis gázt, és mentem fel a lejtőn, ez a kocsi meg lefullad. :(
2017. okt. 24. 22:51
 3/14 crudy ***** válasza:
Gyakorlj sokat illetve biztos megtanultal kezifekkel elengedni. Azt is gyakorold
2017. okt. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem jobb lenne, ha automata váltós kocsira cserélnéd a mostani manuális váltósat. Unokatesóm kint él Amerikában. Itthon megtanult vezetni manuàlison, de nem nagyon vezetett. Mióta kint él a férje vett neki automataváltósat, és ő tanitotta meg vezetni. Merthogy ott úgy megy saját kocsin vizsgázott. Azt mondja, hogy ott könnyebb vezetni, és automatàt is sokkal kényelmesebb. Nem kell semmit se csinálni van 2 pedál a gáz meg a fék ennyi.
2017. okt. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam már rajta, de most nincs lehetőségem új autót venni, szóval muszáj lesz megtanulnom.
2017. okt. 24. 23:03
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el autószerelőhöz, és tetesd magasbra az alapgázt. Nekem is magason van így nem fullad le az autó, hanem elkezd lassan gurulni.
2017. okt. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
El kezd gurulni, ha engedem a kuplungot, de lejtőn lefulladok vele. Oké, tényleg én vagyok béna, most már rájöttem..
2017. okt. 24. 23:18
 8/14 crudy ***** válasza:
Gyakorold!!!
2017. okt. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Gyakorolni fogok! Holnap el is megyek vezetni.. nem fogom feladni.. Ha már ennyi pénzt beleöltem főleg.
2017. okt. 24. 23:29
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A tanulóautók dízel üzeműek, nagyobb a nyomatékuk, emiatt könnyebb velük elindulni, nehezebben fulladnak le. A benzines autóknál (mint amit te is vezetsz) fordítva van, főleg a kis motoroknál, könnyű velük lefulladni. Ellenben benzines autóval is el lehet indulni csak a kuplungot használva, bár nem emelkedőn. Gyakorlás a kulcsa mindennek. Nem ördöngősség kezelni a kuplungot, sokat kell gyakorolni. A kuplung felengedésével egyidőben egy picit nyomni kell a gázt, ha nem akarsz lefulladni. Nem kell ordítson a motor, csak egy picit pörögjön jobban, kb. 1300-as fordulaton. Nagyobb emelkedő, nagyobb gáz. Sok gyakorlással rá fogsz érezni az egészre, minden autónál egy picit más a kuplung fogáspontja. Amikor sebességben (1), behúzott kézifékkel engeded fel a kuplungot és az autó elkezd mozogni vagy az eleje egy picit emelkedni, akkor van a kuplung fogásponton. Ilyenkor kisebb emelkedőn már fék nélkül is meg kellene tudnia tartani magát az autónak, de a kuplungtárcsa ezt hosszabb távon nem szereti. Emelkedőn sokszor így indulok: lámpa esetén behúzom a kéziféket így nem kell folyamatosan nyomni a fékpedált. Induláskor a gáz és kuplung használatával (gyakorlás!) megtartom az autót, majd kiengedem a kéziféket, a kuplungot is kezdem kiengedni, a gázt pedig jobban nyomni és már indulok is. Sokkal tovább tart leírni, mint megcsinálni, egy pillanat műve az egész. Még gyorsabb a induláskor a féket nyomni, a kuplungot fogáspontnál tartani, majd hirtelen átugrani a fékről a gázpedálra és már megy is az autó. Egyetlen egyszer kellett nagyon küzdenem a visszagurulás ellen, egy parkolóházból jöttem fel, pont a feljáró közepén kellett megálnom egy lámpa miatt. Nagyom meredek volt, de kijutottam, innen is el lehet indulni. Célszerű lett volna lent megállni és lendületből felhajtani.

Korábban én is sokat küzdöttem mindennel a vezetés közben, sok dologra kell figyelni, már megint ismétlem magam, de tényleg, a gyakorlás a lényeg. Mikor évi 50 kilométert vezettem, nem véletlenül éreztem magam bénának. Mostanra, átlagban napi 50 kilométert vezetek, rögtön máshogy néz ki a dolog, sokkal magabiztosabbnak érzem magam.

2017. okt. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!