Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan szerezzek így önbizalma...

Hogyan szerezzek így önbizalmat a vezetéshez?

Figyelt kérdés
Kb 4 éve van jogsim, ugye utána nem tudtam vezetni mert nem volt saját autónk, most sikerült venni! Nehezen vettem rá magam h elkezdjem vezetni (pedig annyira de annyira szeretnék! minden álmom volt!). Férjemmel gyakorolunk, már ott tartok nagyjából érzem az autót, de bennem van a félsz. Ha mondjuk csinálok egy kis bakit ( nem feltétlenül olyat amin fenn kéne akadni) akkor csúnyán rámförmed, h ha ezt itt meg ott csinálom már nincs a kocsinak se eleje se hátulja, akkor nekimegyek, belehajtok, stb... ilyenkor az épülő önbizalmamnak annyi. Vagy ha megkérdezem h szerinted elvezethetek anyámékhoz már( 2 perc kocsival, egyenes út egy kanyarral paff ott vagyok) akkor mindig olyan kérdéseket tesz fel, h meg bírsz fordulni ha éppen az kell, vagy le bírsz állni? Konkrétan úgy h véletlenül sem tudom rá azt mondani h persze, mert azért bennem van a para, de megpróbálnám. Viszont semmi önbizalmat nem ad, így marad a bicikli, ő meg viszi a kocsit ide oda ( ő egyébként jó sofőr nagyon). Tegnap rákérdeztem, vagyis megmondtam neki h hiába várok tőle biztatást nem kapok, erre az volt a válasz h nekem biztosnak kell lennem magamban, h meg tudom csinálni, és el bírom vezetni, nekem ezt tutira éreznem kell stb. De kérdem én miért nem tud kicsit támogatni? Mondjuk valami ilyesmit várnék, persze próbáld ki egyedül, de csak anyádékhoz, kis távra, óvatosan, ne idegeskedj mert menni fog, jó lesz az, hiszek benned stb . Egyébként már városokon át is vezetettem, szóval az h egyedül elinduljak helyben azért csak menne valahogy. De úgy érzem h így soha de soha nem tanulok meg vezetni. Persze neki így kényelmesebb, nem kell aggódni a kocsiért stb, de én annyira mennék, csak ez mindig visszaránt, h nem bízik bennem, érezteti is, így én h bízzak meg magamban? :( Vagy kezdjek el egyedül vezetgetni itthon ettől függetlenül h gyakoroljak? Mit lehet ilyenkor tenni? Bocsi hosszú lett.

2016. aug. 15. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Cia!


Én még csak most szerzem a jogsit, de kb ez a szuti... Semmi önbizalom és a Párom is egy "gyökér" ha ez a téma.... A reakciói, a lecseszései... agyamra megy és egy cseppet sem segít!

Ha félsz egyedül beülni, kérj meg egy olyat, akiben bízol és nem a Párod az! Ettől megnyugszol majd.

Olyan szinten viszont igazat adok a Férjednek, hogy ez csak Rajtad múlik, ha Te elhiszed hogy tudod, akkor bizony tudni is fogod! Mondogasd magadban, hogy "meg tudom csinálni! Meg fogom csinálni! Ügyes vagyok! Majd én megmutatom!" Hidd el, csodákra képes! - amolyan placebó hatás ;)

2016. aug. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Feléig olvastam, ne a férjedre hárítsd.


Ha már ilyen alap manőverek végrehajtását nem tudod biztonsággal végrehajtani, mint a megfordulás, megállás stb. Akkor ne ülj autóba. Ön és közveszélyes lennél.

Pontosabban mondva, iratkozz be egy oktatóhoz és gyakorolj. Nem ciki, nagyobb várásokban már direkt erre specializálódott oktatók is vannak. Már jogosítvánnyal rendelkezőknek adnak plusz órákat, gyakorolnak.

2016. aug. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia. Én 6 éve szereztem meg a jogsit ,de nagyon keveset vezettem. Most lett saját kocsim egy kis Smart. Hát én se mertem csak úgy beleülni. Elmentünk olyan helyre ahol nem zavartam senkit és ott gyakoroltam .Ezt kétszer eljátszottuk. De amúgy mi is vitatkoztunk mert ő elvárta ,hogy tökéletesen csináljak mindent.De 5 év kihagyás után elég nehezen ment.Utána vagy 2 -szer jött velem a városba mikor vezettem és azóta egyedül megyek minden hova .Meg persze a 11 éves fiam ül mellettem és nagyon élvezi ,hogy együtt eltudunk menni bárhova.

Neked is gyakorolni kell és bele jössz a vezetésbe. Az elején én is féltem ,de már nagyon jól bele jöttem és szeretek is vezetni.

2016. aug. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

nincs veled semmi baj, csak te hiszed..

ha a férjed aláz, mert nem tudsz vezetni, mond, hogy ő meg az ágyban gyenge..vagy kövér, fogyjon már le...


magadnak keresed a bajt...nem kell kérdezni, hanem leakasztod a kulcsot, aztán mész, ahogy tudsz...megsúgom, a férjed is így kezdte, csak nem vallja be..most nagy az arca, de amikor ordított vala ez oktató, bezzeg kussolt.


négymillió jogsi van az országban...ebből pár száz aki vette, a többi volt tanulóvezető...


fel a fejjel, légy tökös..senki nem látja, és tudja, hogy te kezdő vagy...illetve bizonytalan.



csak keményen! mondj neki valami csúnyát, ha aláz.

2016. aug. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A férjemnek igazából segítő szándéka van, szóval nem aláz, inkább nem bízik úgy bennem. És úgy van mint az egyik válaszolónál tőlem is elvárja h nagyon jól csináljam, kb úgy ahogy ő, de persze nekem sem megy. Ma összeszedtem a bátorságom és elmentem nélküle, ő nem volt itthon! És többi kevésbé sikeresnek mondanám a kis akciómat :) egyszer fulladtam csak le, elengedett egy kocsi a kereszteződésbe, én meg nagy sebbel lobbal mentem volna ki, és puff. De megoldottam nem blokkoltam le. Szépen le is tudtam parkolni. Ez kicsit dobott az önbizalmamon! Most nem volt senki aki beszól, nyugodt voltam, mostmár próbálok bátrabb lenni. Köszönöm azoknak is akik itt is lelket öntöttek belém! :) Menni fog ez, csak gyakorolnom kell! Az elsőnek üzenem, ha meglesz a jogsid és utána rögtön vezetsz, neked nem lesz gondod ne aggódj! Én vizsga után akárhová mentem volna mert annyira bennem volt minden! Sok sikert a vizsgádhoz!
2016. aug. 15. 15:35
 6/8 anonim ***** válasza:

Ügyes vagy, látod, menni fog ez! :-)


Én rászóltam a Páromra, mert tényleg borzasztó volt, de nálam más, mert az oktatóm viszont egy "Isten" :-) Vele szeretek menni.


Köszönöm a biztatást, remélem majd sikerül a vizsga- ami még odébb lesz, még csak pénteken lesz a 10-11. órám :-)

Autóm már van (egy kis opelem, "összetörni jó lesz" címszóval), és a gyerekeim miatt muszáj lesz kihasználni a jogsit (csak lenne már meg) :-)

2016. aug. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor semmi gond nem lesz nálad az tuti! :) Nekem októberben születik a babám, addigra muszáj lesz összeszednem magam! :)
2016. aug. 16. 19:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de hogyhogy a férjed ez az ember, aki így tiporja az önértékelésedet? Egy ilyen "társ" mellett esélyed sincs felépíteni...
2017. ápr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!