Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek melyik a jobb?...

Szerintetek melyik a jobb? Gépi autómosó vagy kézi autómosó?

Figyelt kérdés
Mik az előnyök és hátrányok?
2017. okt. 27. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Kézi, nem kurja össze a műkefével a lakkot.
2017. okt. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kézi, mert nem karcol. Hátránya, mindegyik mosó hozza le a retket. Sokszor marad egy réteg a fényezésen, amin ha végighúzod az ujjad, látszódik, hogy koszos.


Az az igazi, amikor magasnyomású mosóval lemosod, utána autósamponos vízzel és szivaccsal átmosod kézzel, majd megint lecsapatod nagynyomásúval és végül áttörlöd mikroszálas törlőkendővel. Ezzel simán el lehet pepecselni egy órát, de a végeredmény egy teljesen tiszta autó.

2017. okt. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kézi,az rátolja nagy nyomással vagyis könnyű szerkezettel a mosószert,amig körbeérsz,addig az megkezdi a kis szennyeződést,majd a nagy nyomású öblítő vízek kezelnek és ennyi...

A gépi mosóban a forgókefék és a többi hiába tol vizet,amit lekap az előző kocsiról,azzal csiszolópapírozza a fényezést.

Oké,tény a forgókefére is megy öblítővíz de ez édeskevés a tökéletes tisztításához!

Legolcsóbb költséghatékonyabb megoldás : venni 1 szimpla 28 ezres nagynyomású mosót,gyors sima vízzel végigmenni,majd fel a sampon,sűrűszőtt gyapjú mikroszálas vagy egyéb autómosó kendő(vagy szivacs,van kesztyűben is!) finoman átsimogatod,kb minden elem után leöblíted tiszta vízben a szivacsot.

Majd öblítesz.

Ez már átlag bőven elég.

De én utána szoktam 1 utómosást,úgy csinálom,hogy olcsó samponnal kezdek és szivacsozom körbe,lemosom,majd a karcher gyári samponnal megszórom,ami vaxos ,majd leöblítem kb 5centiről (sajna ksiebb nyomás),és lehúzom szilikonos lehúzóval.

Nem 5 perc mint mosóban,hanem 10,csak tisztességesebb a mosás,minőségibb és nem 700-1000 forint hanem 80 ft.

Igen 24e ft volt a mosó,4. éve hibátlan.

300 ft az olcsó 1 literes sampon,kezdésnek...

Kb 3 kupakkal fél deci elmegy.

És a karcher gyári waxos sampon meg 4 ezer 5 liter,de cirka 100 ft anyagköltség,minden mosáson 600-900 ft-ot megspórolni,úgy hogy jobb is a minőség?Nekem megéri-

2017. okt. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A gépi mosó az nagyon nem jó, haverom is oda hordta az autóját, aztán már messziről látszik, hogy a tükrőknél hogy össze van karcolva (mély karcok), illetve az egész kasztnin ilyen apró hajszálkarcok, amit a kefe okozott.

A tuti az a kézi autómosó, méghozzá úgy, hogy először lecsapod magasnyomásúval, utána ilyen waxos samponnal befújod, rajta hagyod 10 percig, aztán megint lemosod a magasnyomásúval, majd egy puha ronggyal áttörölgeted finoman az egész autót. Évek óta így csinálok minden autómat, szerencsére itthon is megtudom csinálni.

2017. okt. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a rajtahagyod sztori csak 20 fok alatt működik,amikor nem tűz a nap...
2017. okt. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, ez igaz, vagy nagyon árnyékos helyen kell csinálni, vagy fedett helyen, ahogy az autómosókban csinálják.
2017. okt. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Kézi, nem kurja össze a műkefével a lakkot"


Igen pontosan ezért tettem fel a kérdést mert erre voltam kíváncsi.Sejtettem is egyébként de inkább megkérdeztem a biztonság kedvéért


"Az az igazi, amikor magasnyomású mosóval lemosod, utána autósamponos vízzel és szivaccsal átmosod kézzel, majd megint lecsapatod nagynyomásúval és végül áttörlöd mikroszálas törlőkendővel"


Ezek után biztosan fogok venni egy magasnyomású mosót mert tényleg így jobb lemosni


Köszönöm mindenkinek a választ! Már csak az a kérdés hogy vajon lehet csakis kizárólag alvázmosást kérni az autómosóknál? Mert azt viszont otthon nem igazán tudom megoldani,a többit igen


De az alvázat is csak akkor mosatnám le ha véget érne a tél és nem sóznák tovább az utat

2017. okt. 29. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!