Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért úgy tanítják az autósisk...

Miért úgy tanítják az autósiskolában, hogy kinyomott kuplunggal kell kanyarodni, körforgalomban kanyarodni?

Figyelt kérdés

1 het van a vizsgaig es most szoltak, hogy nem jo ahogy az oktato oktat. Nem szabad kinyomott kuplungal kanyart bevenni, holott mi ugy csinaljuk. Miert igy tanitjak? Szandekosan, hogy megbukjak?

Ha az oktato elvileg szakvizsgat tett a vezetesbol, akkor miert helytelenul tanitja a vezetest?


2017. okt. 29. 14:55
1 2
 1/13 crudy ***** válasza:
100%
Az oktato tenyleg rosszul tanitja es a legjobb amit tehetsz h a vizsga elott tisztazzatok hat szem kozt h h is van ez. Egyebkent kinyomott kuplungal nem szabad kanyarodni.
2017. okt. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
keres másik kevésbé lehúzós oktatót
2017. okt. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az is a maniaja, hogy tolataskor is kuplungal tolatok, csusztatott 1-ben, es ha megallni akarok akkor kinyomott kuplung, ha elindulni, akkor megtartom a kuplungot.

Aztan a masik ami sztem nem helyes, hogy piroshoz fek-kuplungal erkezunk, es fek kuplungon van a labam, 1-esbe kapcsolva varom a zoldet.

Sot, amit szeret alkalmazni, hogy akkor is fek-kuplungal kanyarodok, ha nem is kell visszavaltani, mert epp 2esbe voltam.

A mindene a csusztatott kuplung, pl dugoban is kuplung gáz amivel araszolnom kell.

Most mar nem kereshetek masik oktatot, bar hozzateszem 45 orat legombolt rolam..

2017. okt. 29. 15:48
 4/13 crudy ***** válasza:
100%
Ne legyel hulye. Ez mind mind hibapont es ha mind ezt megcsinalod egy vizsgan szerintem meg is huznak. Egyszemelyen a csavo? Vagy egy iskolanal van?
2017. okt. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem is így mondta az oktatóm. Aztán nézegettem a vizsgalapot, amin fel van tüntetve, hogy ezért hibapont jár. Nem igazán örülök neki, hamarosan megbeszélem vele, hogy akkor most mizu van.
2017. okt. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Crudy, ez egy magavallalkozo no, aki iskolakkal van leszerzodve. Ezt az oktatot is nag nehezen kaptam meg, 4 hos varolistara tettek, ismerosom miatt vallalt el. Nem valthatok igy vizsga elott.

Utolso, neked is igy mondta ezeket? Basszus hat ha igy vezetek akkor meghuz ak. De akkor megis hogyan kene vezetnem ?

Ezt is nagy nehezen tanultam meg, nyilvan az oktato huzta a dolgokat.

Volt mar, hogy szoltam neki, de akkor lecseszett es megmagyarazta, hogy akkor is ugy van ahogy oktatja.

Ja meg ilyeneket benyog: a VB se fogja elvarni, hogy a Stopnal megalljak, vagy hogy ha 60al megyek 50es tablanal, ha a szituacio ugy hozza, akkor szabalytalankodhatok.

2017. okt. 29. 16:18
 7/13 crudy ***** válasza:
100%
Ez nagyon nem igy van. Ha atleped a sebesseghatart rogton bukta. En azt javaslom h beszelj kozvetlen a vizsga elott a vizsgabiztossal h te ezt igy tanultad es h nem vagy benne biztos h jo e. Az oktato meg ne akadjon ki semmiert. Nyugodtan vissza is kerhetned tole a penzedet, persze h van terhelo bizoonyitekod. Ha tudod mit h kell csinalni akkor csinald ugy, es ne ugy ahogy mondta. Ha megbuksz fakadj ki h te ezt igy tanultad. De en akkor se hagynak szo nelkul ezt ha atmennek. Sok ilyet hallo, hogy az oktato valamiert a tanulo fole helyezi magat. Lehordja mert elront valamit, lehuzza penzel. Tenyleg, ne hagyd magad.
2017. okt. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is így mondta. És képes megmagyarázni. Én meg nyilván naivan elhiszem, mégis ez a munkája, csak tudja.

Mondjuk ilyen stop táblás incidensünk nem volt, ott állj van és kész. Azt hiszem ez az egy tűnt fel.

2017. okt. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát de ezt a legtöbb oktató pont fordítva tanítja, és vizsgán is nagyon nézik, hogy a lehető legkevesebbet nyomd a kuplungot, főleg kanyarodás esetén. Érdekes. Lehet az ottani vizsgabiztosokat nem érdekli az ilyesmi, vagy nem tudom.

Amúgy gyenge benzines autó? Mert azoknál tényleg muszáj gyakran kuplungolni, mert képesek lefulladni araszolás közben is.

2017. okt. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Epp ezaz hogy dizeles auto 😕
2017. okt. 29. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!