Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem telik meg a hűtőrend...

Miért nem telik meg a hűtőrendszer hűtőfolyadékkal?

Figyelt kérdés
Volkswagen Passat B5.5 115 lovas benzin motor AZM motorkódos kocsim van nem érte el az üzemi hőmérsékletet leengedtem a hűtővizet kicseréltem a termosztátot meg a hőgombát. Újratöltöttem a rendszert folyadékkal. Az üzemi hőmérsékletet már eléri de nem ment bele annyi folyadék amennyinek kellene lennie és menet közben hallom ahogy a folyadék lötyög a rendszerben amit eddig nem hallottam. 90 foktól nem megy feljebb a hőmérséklet így nem is melegszik túl a motor. Mitől lehet hogy nem megy bele több folyadék?

2017. okt. 31. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt a fagyállót töltötted bele, ami benne volt, vagy újat? Valószínűleg nem jött le mind, a fűtés hőcserélőjéből és egyéb helyekről, ezért a bele való mennyiség nem fog bele menni.
2017. okt. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Új fagyálló került bele
2017. okt. 31. 20:12
 3/6 A kérdező kommentje:
És miért lötyög benne a folyadék?
2017. okt. 31. 20:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Összefoglalva: leeresztettél X- litert, de nem tudtál bele ugyanannyit visszatölteni, v egyszerűen csak katalógusadatra hivatkozva mondod, h nem ment bele annyi, amennyi bele való lenne?

H nem tudtál annyit betölteni, mint amennyit leeresztettél, akkor legegős a rendszer. Tekerd maximumra a fűtés hőfokszalyozóját, melegítsd be a motort, keress a hűtő tetején csavart, amivel lehet légteleníteni. Tekerd ki kissé, engedd ki a levegőt, h megtaláltad!

Egyes típusoknál a fűtőradiátornaknis van ilyen, van aminél se itt, sem ott.

Termosztát nyitás után az előremenő és a visszatérő csőnek is fel kell keményednie és meg fel kell melegednie. H ezt nem teszi, vagy nem nyit a termosztát, v levegős még mindig a rendszered.

2017. okt. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat megpróbálom majd
2017. okt. 31. 21:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális jelenség, légteleníteni kell, mikor feltöltöd hűtőfolyadékkal. Ha hideg motornál csinálod, akkor a motor bemelegedése után is még kell tölts rá, mert akkor nyit a termosztát, és oda is megy néhány deci folyadék.
2017. nov. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!