Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magasnyomasú mosó, gépi...

Magasnyomasú mosó, gépi autómosó vagy az otthoni szivacsos a legjobb az autónak?

Figyelt kérdés

Egy időben úgy mostam kocsit, hogy gozborotvaval letiltani a nagyja portál róla és utána beálltak a gépi mosóba vele.Utana volt idő, amikor jól leslagoztam és jó habos szivaccsal lemondtam.Most pedig forró,mososzeres magasnyomású mosóval tisztítom,ez eddig a leghatékonyabb.


Szerintetek melyik a legjobb a kocsinak?

A gépi mosó ami karcolás,a szivacsos,amivel szintén dorzsolod a fényezést vagy a magasnyomású,ami megkezdi a fényezési hibákat, kavicsfelverodeseket?


2017. nov. 1. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a jó öreg slag-szivacs a legjobb.

Ha rohad az autó nem szedi szét a nagy nyomás.

Rendes szivacs annyi kàrt nem tesz benne hogy észlelhető legyen.

2017. nov. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nagynyomásúval lemosom, utána sampon+szivacs, megint lecsapatom és áttörlöm mikroszálassal.
2017. nov. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Automata karcol, soha nem használom.

Nagynyomású nem rossz. Állítólag ez is károsíthatja a festéket, de kényelem is gyorsaság miatt ezt választom.

Szivaccsal ne mossad az autót, könnyen beleragadhat kis kavics vagy egyéb szennyeződés, ami karcol. Mindig tiszta mikrószálas kendőt használj.


Én általában nagynyomásúval átmegyek rajta, utána mikrószálas kendővel fellazítom a még megmaradt szennyeződést, majd újra mosás jön végül öblítés és szárítás (megint mikrószálas kendővel).

2017. nov. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!