Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízeles autó, álló helyzetben,...

Dízeles autó, álló helyzetben, és néha menet közben is bejön a kipufogó füst?

Figyelt kérdés

Általában álló helyzetben, pláne ha le van kicsit is engedve az ablak, vagy menet közben városban, vagy országúton nagyobb gázt adva bejön a füst, érezni azt a büdös szagot. Valahol azt olvastam, hogy ha csak akkor jön be a füst ha van huzat, légáramlás, akkor hátul lehet tömítetlenség, vagy repedés, míg ha mindig, akkor már eleve a motortérnél van gond. Az számít, hogy most hogy hűl a levegő, jobban észrevehető (hideg levegő nehezebb, lenyomja)? Eleinte azt hittem a többieké jön be, de nem.


Mit érdemes megnézni, cserélni? Azt tudom hogy a dobrész rozsdás, azt cserélni kéne, de annyira nem lehet lyukas mert nincs dörmögő, tipikus lyukas, vagy kályhacső kipufogó hangja...



2017. nov. 2. 13:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyrészt a kipufogó a szag gócpontja, másik ok lehet a motortérben valami probléma és a szellőzőjáratokon bejön az utastérbe. Egy ideig én is szenvedtem vele. Nekem a megoldás a fűtőventilátor teljes kipicolása, valamint a nagynyomású szivattyú egyik gumicsövén elengedett a bilincs, és szivárgott a gázolaj a forró alkatrészer, ami párolgását követően bejött a szellőzőn. Nagyon büdös volt.... Hogy lekopogjam (lekopogtam) azóta nincsi lyen bajom!
2017. nov. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Esetleg EGR cső van szétmenve vagy maga az EGR tömítés
2017. nov. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

El lehet repedve, törve a kipufogó valahol .

Tömd be a kipufogó végét és adj gázt , megmutatja hol van esetleg elrepedve, ha közben alatta nézitek.

2017. nov. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!