Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kipufogó, verseny kipufogó...

A kipufogó, verseny kipufogó dolgokat szíveskednétek el magyarázni?

Figyelt kérdés

Hallottam ilyet, hogy 50-es rendszer van alatta? meg 60-as rendszer, hogy ezeket pl. mire mondják?

Meg nem mindegy, hogy milyen a kipufogó?

90decibell alatti hangzás a megengedett pl. ha alárakok egy vas csövet és ha túl hangos akkor teszek rá egy dobot igaz? Verseny autóra szeretném csinálni. BMW e36 325i-re


Lényegében csak kiszedem a katalizátort és egy csővel helyettesíttem. A kipufogó leömlő ami leviszi a füstöt a kipuogőcsőbe az meg maradhat a gyári? Nem kell külön ilyen speckó verseny dolog.


Kiváncsi vagyok a véleményetekre, meg a válaszaitokra mindent meghallgatok, azt is mondjátok, hogy ti hogy csinálnátok meg hogy amit mondtam az úgy jó-e?



2017. nov. 2. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:

vannak bajok.... :D


szerinted a versenyautókon, rally autókon csak egy sima cső van????


kell dob, anélkül úgy fog menni a kocsi mint egy régi lada

2017. nov. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Láttam egy tuning műhely melletti "raktárt", ahol hegyekben (szó szerint!) álltak a kipufogók, amelyek ilyen-olyan megfontolásból készültek, de nem váltották be a reményeken és ott végezték.

Úgyhogy egyet mondhatok: kísérletező kedved el veszd a 10. után se.

2017. nov. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1-es ha ennyire hozzá értő vagy akkor válaszolsz a kérdésemre? Miért lesz olyan mint egy öreg lada? Mit számít a kipufogó? Meg mi az az 50-es, 60-as rendszer? VÁLASZOLJATOK MÁR A KÉRDÉSRE EMBEREK AZÉRT VAN EZ AZ OLDAL
2017. nov. 2. 18:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Az 50-60-as rendszer a cső átmérője mm-ben.

Egy jó sportrendszerben is van dob, de persze más felépítésű, és lehet, hogy sokkal kisebb méretű, mint a gyári. Ha tudsz angolul, akkor nézz rá ChrisFix YouTube csatornájára, nemrég rakott a driftes Mustangjára egy komplett sportrendszert, elmagyaráz mindent, hogy mi miért jó.

2017. nov. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jah láttam azt a videót csak nem mindent értek meg... The azon volt dob is meg katalizátor helyén ilyen mint ha szénszállas dolog lenne az nem tudom mi volt de érted mire gondolok?
2017. nov. 2. 19:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen motor (feltöltött, szívó), és attól függ, hogy ilyen karakterisztikát szánsz neki. Függ a vezérműtengelytől, szívórendszertől, hogy milyen kipufogórendszert kér. 4-2-1 vagy 4-1 leömlő legyen rajta. Az egyik lejjebb dolgozik, a másaik magasabb fordulaton. Szívó kocsiba kell rakni dobot, turbósba nem nagyon szoktak, ha van írva ALS. ALS nélküli turbósba szoktak dobot rakni, mert könnyebben épít töltőnyomást. És igen, a versenyautókba is kell katalizátor! Nem a legjobb az utcai kerámiaalapú, hanem nagy áramlású, fémalapú katalizátort szoktak rakni. ALS-es kocsikba nem ritka, hogy a kipufogó legvégén van a katalizátor, de az ALS még így is szét szokta verni. Szóval nem olyan egyszerű ez az egész, mint hinnéd.
2017. nov. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!