Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ad ciripelő, és visító...

Miért ad ciripelő, és visító sípoló hangot az autóm?

Figyelt kérdés
Gázadásoknál csinálja, vagy ha egy adott ponton megtartom a gázpedált és ekkor a hang folyamatos. Ha elengedem azonnal megszűnik, még ha a fordulat nem változik hirtelen akkor is. Különböző fordulatszámokon is előfordul, egyértelműen a gázpedál állásától függ(de nem az adja, motortér felől jön és hangos). Szerelőknek mondtam de ötletük sincs. Az autó egyébként egy Opel Astra G.

2017. nov. 2. 17:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
hátha a szerelő nem tudja, mi tudni fogjuk látatlanba, meg hallatlanul? Valszeg belebújt egy szöcske.
2017. nov. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A vezérmű láncot cseréld! De sürgősen.
2017. nov. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hello,nekem fogalmam sincs,de itt egy másik kérdésnél ez volt:

"Közben leszerelték a kerekeket hogy megnézzék és látták hogy az egyik dísztrácsám nem szorul rá megfelelően és nagy valószínűséggel ez okozhatja időnként ezt a hülye hangot amit ott egy másik autó tulajdonos is mondott hogy a felesége G astráján is hasonló gond volt ameddig nem vettek rá más díszfelniket mert érdekes módon náluk azóta szűnt meg a ciripelés. "

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__66..

2017. nov. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#1: Az IQ tesztet töltöttél már ki valaha? Meglepődnék ha 100 felett lenne, méghozzá nagyon! Ilyen emberek minek regisztrálnak és írnak be kérdésekhez? :D Tudod mi a lényege ennek az oldalnak? Az, hogy ha tudom a választ vagy van tippem beírom,m mint lehetséges megoldást. Semmilyen más esetben nincs értelme írni, bár valószínűleg ilyen alacsony IQ-val ezt úgysem fogod fel.


#2: Nincs benne ez szíjas változat.


#3: Nincs dísztárcsám.

2017. nov. 2. 18:44
 5/12 anonim ***** válasza:

Így hirtelen ez a pár ha nem lánc. Majd írok pmt(2007es gs astra tulajdonos)


Szilentek az alsó gömbfejek, a kormány szélső gömbcsuklók, a stabilizátor pálcák gömbfejei, a támcsapágyak, vagy akár a fékbetétek is ciripelhetnek.

2017. nov. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
kaptal egy csomo valaszt gondolom azota megnezted mind, melyik volt?
2017. nov. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#5: Amit írtál azokat mind megnézettem már korábban, sőt pl toronycsapágy és stabilizátor rúd cserélve is volt, a szilentekkel együtt. Fékbetéteket is kizárnám, mert az autó ezt már sok-sok éve csinálja és azóta volt pár fékbetét cserém. Szerintem ez valami más lesz. Akkor jelentkezik, mikor 30%-on kb tartom a gázpedált és folyamatos. Amikor teljesen be van nyomjva vagy hirtelen benyomom nem csinálja, hiába tartom akármeddig maxon pl. (nyilván nem percekig)


Ha már itt vagy, neked nem eszi az olajat? Milyen fajtát teszel bele és mennyi km-ként cserélted? Neked is van olyan, hogy időnként nem indul azonnal. Ráadom a gyújtást és csak 4-6 másodperc múlva indul be. A kezdetektől csinálja nekem, igaz ritkán! A szerelők azt mondták, hát ez ilyen! :DDDD (még az opelesek is)


#6: Egyelőre úgy tűnik, egyik sem.

2017. nov. 3. 16:30
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem 10 000 km alatt 6dl-1 l közt van. Persze attól függ mennyire nehéz a lábam(néha huzatom a korom miatt) akkor többet. Egyenlőre más nem jut eszembe. Neharagudj.
2017. nov. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az teljesen korrekt olajfogyasztás, legalább is az enyémhez képest. Tartsd be a 10.000 km-t meg fogja hálálni. Én betartottam kivétel az elején, mert nem úgy javasolta a gyártó. Lehet az is baj volt, hogy sokat jártam vele hideg motorral kis távolságokat, de nem úgy hogy hajtottam. Az elejétől kezdve azt kellett volna tennem, hogy 10.000 km-ként a gyári GM olaj 5w30 most nem lenne kopott az biztos. Azt sem tudod, hogy milyen olajat használsz? Az úgy érdekes.
2017. nov. 3. 17:32
 10/12 anonim ***** válasza:
Jajj azt elfelejtettem. Ujonam vettem. Első 4 évbe 5w30 gm. Utána kövi 4 évbe 5w40 castrol
2017. nov. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!