Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szelvedo repedes mennyire...

Szelvedo repedes mennyire kritikus?

Figyelt kérdés

Sajnos keletkezett egy kb 60cm hosszu repedes a szelvedom also reszen (kavicsfelverodes...).

Probalok figyelni ra, futott garazsban all este az auto es nem fujom a meleg levegot kozvetlenul a szelvedore.


Kaptam egy iszonyat draga ajanlatot azonnali szelvedocserere, es egy masikat kozel fele annyiert, viszont arra varni kell majdnem 3 hetet. Vajon mi lehet a legrosszabb eset ha megvarom ezt a 3 hetet? A repedes tovabb no gondolom nagy esellyel az idojaras okozta anyagfeszultseg miatt, viszont lehet-e ennel nagyobb baj? Esetleg "betorik" vagy egyeb serules?



2017. nov. 7. 09:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Továbbreped, berobbanni nem fog no para. De ilyenért ugrik a forgalmi nem ?
2017. nov. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nyilván tovább fog repedni, de nem a meleg levegőtől, hanem inkább a döcögős utaktól, a kocsi szekrény feszüléstől.

A forgalmi meg nem ugrik, mert bár mikor meg állitanak ellen őrizni ,és ha netán meg kérdeznék, hát sajnálod de épp most történt.

2017. nov. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Várd ki a 3 hetet. Nem fog az öledbe esni. 80-90-nél ne menj gyorsabban azért. És igen, a rendőr ha megállít, ba sszameg most repedt el!
2017. nov. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Fuvarosok repedt szélvédővel kocsikáznak át éveket, mégsem törik be a szélvédőjük. Egy kisebb kavicsfelverődéstől meg pláne meg nem. Persze azért cseréltesd ki!
2017. nov. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A szélvédő sosem fog berobbanni, az nem edzett üveg, hanem ragasztott, ami azt jelenti, hogy 2 üveglap közé van ragasztva egy biztonsági fólia, ami nem hagyja kiesni az üveget, ha összetörik sem. Milyen összeget mondtak, milyen autóra?
2017. nov. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

Műszaki előtt csináltasd meg, mert addig nem érdemes. Nem fog berobbanni, ugyanis több rétegű a szélvédő és még fólia is van közte, nyugi.

Szigorúan műszaki előtt cseréltesd, mert úgyis kapni fogsz még követ rá, lehet újra be fog repedni!

2017. nov. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

2010-es Lancia Delta.

Az azonnali ("surgossegi") javitas mindennel egyutt 195000Ft (mar holnap kesz lenne), de ha varok 3 hetet, csak 105000Ft.

2017. nov. 7. 13:26
 8/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan várd meg ha nincs a következő 3 hétben műszakid. Kibírja. Mi is anno F150-essel több, mint fél évig furikáztunk repedt szélvédővel (és néztük, ahogy egyre nagyobb), de nem lett semmi baja
2017. nov. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én megvárnám azt a 3 hetet. Egyébként ha van Cascod, akkor talán a biztosító is kifizeti a kárt, de lehet hogy nehéz menet lesz, mert nehezen fogod bizonyítani, hogy az kavicsfelverődés volt, de egy menetet szerintem megér.
2017. nov. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne vicceljetek már, sokan évekig járnak így (én is jártam). Nagy szélvédőjű autóknál, főleg furgonoknál nagyon gyakori ez a szélvédő repedés, de úgy van az kitalálva, hogy ne essen be vagy ilyesmi.
2017. nov. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!