Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alapjárati fordulatszám alacsony?

Madmax0504 kérdése:

Alapjárati fordulatszám alacsony?

Figyelt kérdés
Az autóm egy 2009-es benzines Seat Ibiza . Kb. 1 éve van meg, és indítás után eddig mindig 1200-as fordulaton pörgött a motor alapjáraton 1-2 perc időtartamig, fogyasztásnak 2.8 liter/órát írt a műszarfal ilyenkor, majd az 1-2 perc eltelte után hirtelen beállt 800-zas fordulatra, 0.8 liter/h fogyasztást írva. Aztán nemrégiben elkezdte azt csinálni, hogy csak ilyen 900-zas fordulaton pörgött a motor indítás után, 1.2 literes fogyasztással, ami egy perc alatt beálllt 0.8 liter alapfogyasztásra. Aztán ez a dolog egyre többször következett be, hogy ekkora a fordulatszám indítás után, mostanra pedig már szinte alig-alig indul el úgy az autó, hogy 1200-on pörögne indítás után, kb. már minden indítás után csak 1.1 liter/órát ír, ami hosszú percek alatt megy le 0.8 literre. Feltételezem az elsőleg leírt dolog lenne a normális, mivel ilyenkor biztos azért pörög jobban, hogy gyorsabban melegedjen fel a motor. Nem vagyok egy nagy autószakértő, de mielőtt még szerelőhöz vinném érdekelne, mégis melyik alkatrész meghibásodása okozhatja ezt a problémát?

#benzin #hidegindítás #alapjárat #szivató #alapjárati fogyasztás
2017. nov. 8. 08:37
 1/2 anonim ***** válasza:
én se vagyok nagy autószaki, de ha alapjáraton 1200-at pörög az a nem egészséges. 750-800 már jobbnak hangzik.
2017. nov. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 crudy ***** válasza:
Azt jol gondolod, hogy normalis, hogy felporog 1200re aztan vissza 800ra. Azzal ne foglalkozz, hogy mennyi az alapjárati fogyasztás mert nem tudsz meg belőle semmit és sok mindentől függ. Nem hiszem, hogy bármi baj lenne de egyebkent például az alapjárati motor koszolódása okozhat ilyet. És még alapjárat ingadozást. Ezen kivul is meg egy ket dolog.
2017. nov. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!