Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak mi a célszerűbb?...

Első autónak mi a célszerűbb? Venni egy drágább jó minőségűt, vagy mondjuk egy olcso swiftet/ibizát pár száz rugóért amíg meg nem tanulok teljesen vezetni?

Figyelt kérdés
Hallom azt,ha elég jól vezetek,akkor vegyem a drágábbat,mert az minőségi,el tudom később jó áron adni,és nem kell állandóan szervízbe hurcolni.De van abba is igazság hogy akárhogy van tolatóradar az újakba,mégis ha összetörik egy vagyon még hozzá plusszba az alkatrész,egy óccsó swiftet meg pár ezerért helyrepofoznak...Szerintetek melyik a célszerűbb?

2017. nov. 10. 15:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez nagyban függ az ártól is. Ha nem sok pénzed maradna egy drága autó megvétele után a fenntartásra, akkor nem ajánlom (az autót nem megvenni nehéz, hanem fenntartani). Én a helyedben vennék egy 2005-6 körüli Swiftet (1.5 vagy 1.6-os motorral), és ha lesz tapasztalatod (na meg pénzed), akkor jöhet egy drágább.
2017. nov. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

2005-2006 os kiadású, 1.5- 1,6 os Szwift egy kicsit több, mint pár százezer, de kétségtelen, hogy ezeken egész jól belejöhetsz a vezetésbe.


és még valamit..azt írod: ... óccsó Szwiftet pár ezerért helyrepofoznak...hát ez így már nem igaz..kicsit több.


mindenesetre szwiftet vegyél, ettől kisebbet ne nagyon.

2017. nov. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
3-3,5-ért akartam 3-as bmwt vagy vw cc-t venni,az lenne a drágább,lenne pénzem a javításra is,de egy swifre nem szívesen pazarlok még fél millát sem...Nem tudom...
2017. nov. 10. 16:49
 4/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy pazarlásnak tűnik, de: ha esetleg koccansz egyet, akkor egy Swiftnél lesz mondjuk 100 ezres károd, a BMW-nél ez már lehet, hogy 300 ezer. Ha valamit javítani kell, akkor egy BMW-nél könnyen jönnek a 100-200 ezres számlák, a Swiftnél meg lehet, hogy 50-60-ból megvan. De ez a te döntésed, vegyél olyan autót, amilyet szeretnél.
2017. nov. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát én nem nagyon ismerem a javítási költségeket,de inkább költök egy bmw-re 120-at mint egy swiftre 60-80-at,de köszi a válaszokat:)
2017. nov. 10. 17:23
 6/12 anonim ***** válasza:
Én ugyan arra az alkatrészre értettem :D ami egy Suzukiban 60, az a BMW-ben 100-120.
2017. nov. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem én,a kár értékével egyenesen arányosan 2x több egy prémium,ez benne van a pakliban,de ha azt nézzük hogy egy bmw 5-6x annyi mint egy suzuki a kétszeres kár nem olyan jelentős...
2017. nov. 10. 20:21
 8/12 A kérdező kommentje:
Már ha megalapozottak a becsléseid a típusok kár felmérését illetően:)
2017. nov. 10. 20:21
 9/12 anonim ***** válasza:
Aha 2x több persze... Egy új utángyártott suzuki fenyszoro 10 ezer ft, egy 10 éves bmw kanyarkoveto xenonja meg 600 ezer ft, az utángyártott 200 ezer de ahhoz még kellenek a modulok. A bmwbe 8 liter motorolaj kell aminek 3-4 ezer literje, a suzukiba meg 3 liter, aminek 1200 literje. A bmw eleje alumínium, járj utána mennyi egy sarvedo hozzá vagy egy géptető.
2017. nov. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A hozzaszolasaidbol itelve en azt szurtem le, hogy te mar eldontotted, hogy nem Swiftet veszel, es probalod magad meggyozni/gyozetni, hogy jobban jarsz egy bmw-vel, tehat nem is nagyon ertem akkor a kerdesed.

Ha dragabbat veszel, nyilvan tobbert tudod eladni majd a kesobbiekben, de akkor is buksz rajta, ugyanez forditva, kevesebbert veszed, de azon is buksz. Ugyan ott vagy.

Vehetsz dragat, vezethetsz kiralyul, lehetsz az isten, csak leparkolsz egy forgalmas helyen, vagy bevasarlokozpontban vagy akarhol, ranyithatjak arra is az ajtot, meghuzhatjak stb, es emiatt elegge leviszi majd az arat a kesobbiekben.

Suzukihoz viszonylag olcso az alkatresz, megbizhatoak, es nem esznek sokat (persze labfuggo..), de alapvetoen penztarcakimeloek. Es hozzateszem, tudnak is menni, es nem kell allandoan a szervizbe hurcolni, ugyelni kell mit veszel, es nem lesz gond. Apamnak 2004-es Ignise van, szalonbol kerult hozzank, kopo alkatreszeken kivul nem kellet mast cserelni rajta, sosem hagyott cserben.

2017. nov. 12. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!