Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motort újonnan vagy használtan...

Hekari kérdése:

Motort újonnan vagy használtan éri meg jobban megvenni? Gondolkozom egy motor vételében csak nemtudom hogy most teljesen újan vegyek vagy újonnan.

Figyelt kérdés
Motor vétel

2017. nov. 11. 05:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Te tudod, mennyi pénzed van erre. Nyilván egy új motor sokkal jobb, mint 1 használt... Viszont az új drágább, és sokat lehet bukni az értékéből. Persze ez nem mindenkinek mérvadó. Ha van rá pénzed, vegyél 1 újat.
2017. nov. 11. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy klasszikust idézve: " Ted, egy szabályom van, az új mindig jobb"


Ha van pénzed olyan új motorra amilyet használtban is vennél, akkor nyilván az újat

2017. nov. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Új a tuti biztos vásár, de 1-2 évesen sem valószínű, hogy rosszul jársz.
2017. nov. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2 év alatt 2 új motort vettem (2015 ER6-N, 2016 GSXS1000). Én nem szeretem a lutrit, inkább biztosra megyek. Ha mégis megpusztul alattam, akkor garanciában javítják. Az sem mellékes, hogy a motor sokkal értéktartóbb, mint egy autó.

Ha teheted, inkább egy új.

2017. nov. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha van pénz, akkor nyilván az új a legjobb mindig.
2017. nov. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nehéz megmondani. Ha biztos vagy a dolgodban és hosszú távra tervezel akkor újat szerintem érdemesebb. Én ilyen vagyok, idén én is új motort vettem.


Ha viszont olyan vagy, mint az ismerőseim zöme akik elég gyakran ( 1 - 3 év ) váltanak gépet akkor a használt motor a jobb megoldás.


Általában típustól, évjárattól is függ, hogy mennyi kockázatot rejt magábam egy használt motor vásárlás. Régi sportmotort én nem vennék, és úgy általában régi ( 6-7 évnél ) öregebb motort sem. Persze vannak gondos tulajok és jó vételek, de nekem negatív tapasztalataim vannak.


Az új motornál valóban kisebb a kockázat a garanciális idő alatt, viszont a biztosítás és a teljesítmény adó is magasabb rá. Használt motornál pedig ennek az ellenkezője. A pénzügyi dolgokat és a műszaki állapotot nézzük akkor szerintem 2-4 éves motorok között érdemes válogatni ha használtat akarsz venni.

2017. nov. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!