Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem javasolják téli...

Miért nem javasolják téli gumihoz télre, a polirozott alufelnit? Tudni szeretném az okát! Vagy ez csak régitévhit? Én úgy tudom a polirozott részt is lakkozzák, téhát a fedőréteg ua mint a "sima alufelninél"CMegmattul, vagy tönkre megy?

Figyelt kérdés

#alufelni #Polirozott
2017. nov. 13. 07:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Elvileg megmarja a lakkot is a sós lé
2017. nov. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 D. Brasco ***** válasza:
100%
Az alufelnintelen sokkal jobban ki van téve a sérülés veszelynek.......es bizony ha valahol lepattogzik a lakk a sós lé azonnal elkezdi szétenni az egész felnit es már pereg is le a lakk/festés többi része is.Szoval itt szó sincs urban legendről!
2017. nov. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyszerűen régi tévhit. Az alufelni nem rozsdázik, van ilyesmi. Lepadkázni meg le lehet nyáron is. Az én alufelnimet évet óta a só sem marta meg, semmit nem csináltam vele, mégis olyan mint az új, pedig télen-nyáron használom. Mivel jobb egy acélfelni, ami pár év után tiszta rozsda? Az nem baj ha sérül? És még jó csúnya is cserében.
2017. nov. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sokan azért nem használnak alufelnit télen, mert egy esetleges padkázás után jóval költségesebb a javítása, vagy egy új felni beszerzése, mint egy sima acélfelninél. A régebbiekből sokszor nem is lehet már venni egy db-ot, csak garnitúrát. Egy tükörjégen pedig a legjobb sofőrrel is megesik néha ez a malőr.
2017. nov. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 KulGery ***** válasza:

Ahogy látom sokan az alufelnit nézik, pedig szerintem a polirozáson van a hangsúly. Szóval az alu is rozsdásodik, csak az alu rozsda matt alunak néz ki, illetve nem eszi az anyagot, hanem önmagát fogja vissza. Tehát senkit nem zavar. Viszont ez elég ahhoz, hogy ne legyen polirozott.

Tehát a válasz, hogy megmattul.

2017. nov. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 crudy ***** válasza:
Hat nem rozsdasodik. Oxidalodik. A rozsda is oxidalodas kovetkezmenye de nem ugyan az. Viszont igaz, a polirnak nem tesz jot. Annyiban igaz, hogy regi legenda h ma mar nem nagyon vannak kemeny telek, nincs sok ho, so az utakon. Viszont valamennyi megis van. Ez nem tesz jot az alufelninek. Karcolja a felnit, a so megmarja, a lakk serul. Jobb az acelfelni, hogy ha meg is serul, rozsdasodni kezd akkor mennyi ujrafesteni? 5000ft meg ket ora? Kb. Egy alufelnit polirozni szepen csak muhelyben tudnak, ha felig festett akkor lehet probalkozni de nem lesz szep. Az aeroszolos lakkok kalap szarok. Ha kompresszorral fujod akkor ronda lesz mert lakkozni nehezebb mint szepen festeni.
2017. nov. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy gyári-e még a felület. A gyári "polír" felnik, valójában nem polírozottak. Ha megnézed közelről, barázdás, vagy érdes a felülete, hogy tapadjon rajta lakk. A lakktól kap valamennyi fényt, de nem lesz tükör a felülete. Ha jó minőségű felniről van szó, akkor illene bírnia a telet.


Az olcsó felniken előfordulhat igénytelen felületvédelem, amit kikezd a só. A jó alufelni jobban bírja a telet, mint az acél.


Ha viszont már nem gyári a polír, hanem valóban polírozott a felület, azon nem tapad meg a lakk, ezért a puszta fém van kitéve a környezet hatásainak, amit a só nagyon hamar meg fog támadni. Az ilyen alufelnit még nyáron is gondozni kell, mert bemattul, beleéghet a fékpor, stb.

2017. nov. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért padkáznád meg télen könnyebben a felnit, mint nyáron? Ugyanannyi az esély mindkettőre.
2017. nov. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,de kicsit eltávolodtak attól amire kiváncsi lettem volna!Én polirozott alufelnire vagyok kiváncsi amiket gyárilag poliroznak,amit manapságlehet újonan kapni.A kérdés pontos lényege az lett volna:a polirozott részt lakkozzák gyárilag,vagy sem???Az alufelni festett rétegét lakkozzák,és ha megsérül akkor"alámegy a só"Mostszeretnék felnit venni,és nem tudom eldönteni,hogy sima alufelni legyen vagy polirozott alufelni?
2017. nov. 14. 07:16
 10/10 A kérdező kommentje:

Ezt egy "neves felniszakértő cég"(cinizmus nélkül)irta!!

" Téli körülményekhez a polírozott alufelnik nem ajánlottak. Sűrű mosással sem biztos hogy sokáig ép marad a polír része. A tél beállta előtt időben cseréljük le polírozott felninket, és tárolás előtt alaposan mossuk le. Ha belecsúsztunk a téli időjárásba csere előtt, az alapos mosás fokozottan javasolt. A felnin maradt sóoldat tavaszra hihetetlen károkat tud okozni az alufelni fényezésén. Ez megfigyelhető azokon a lemezfelniken amit télen használtak, és tavasszal nem mosták le tárolás előtt. Őszre ezek a vasfelnik egy sóvirágos rozsdadarabok.


Az ezüstfényezésű alufelnik jobban bírják a téli körülményeket, természetesen a folyamatos tisztítás mellett."

2017. nov. 14. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!