Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autó tulaját, vagy a...

Az autó tulaját, vagy a sofőrjét büntetik meg a nem szabványos fényszórók miatt?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy autója, ami amerikai gyártmány, onnan lett behozatva, a párom viszont már itthon vette, addigra már évek óta forgalomban volt itthon, minden papírja megvolt (magyar forgalmi, stb)

Azonban a fényszóró amerikai szabvàny benne.

Eddig még soha senki nem kötött bele, a kérdés elméleti, kívàncsiak vagyunk: ha én megyek valahova az autóval, és egy rendőr büntetni akar a lámpákért, akkor engem büntet meg, mert én vezettem? Vagy a páromat, mert az autó az ő tulajdona? Vagy senkit, mert rendben vannak a papírjai? Vagy mindkettőnket, biztos ami biztos?

Elvileg ha kölcsönkérek egy autót, akkor meg kellene bizonyosodnom erről is, hogy eu szabvàny a lámpa, azon túl hogy világít megfelelően? Akkor elméletben mindent át kellene néznem a kocsiban, hogy megfelelő-e műszakilag? És ha nem értek hozzá?

Vagy ezek hogy működnek?

(Tudom, hogy nem valószínű, hogy ebből gond lenne, csak kíváncsiak vagyunk, hogy tisztán elméletben hogy működik.)


2017. nov. 13. 12:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%

Egyszerű a kérdéskör: Magyarországon nem elfogadott az "USA modul", tehát nem világíthat helyzetjelzőként a borostyánszínű oldaljelződ és az indexed sem.

Rendőre válogatja, de a legtöbb feljelent vagy helyszíni bírsággal jutalmazza. Legrosszabb esetben leveszi a rendszámod és elveszi a forgalmidat!


Hogy ilyenkor kit büntet meg? Téged, aki vezeti... Ez épp olyan egyszerű, mint a gyorshajtás: akit lefotóznak, az fizet!

2017. nov. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Csak van, amikor a tulajnak küldik a büntit.

Tudjuk hogy nem szabályos, de nem létezik európai szabvàny fényszóró ebbe a típusba..

2017. nov. 13. 13:06
 3/14 A kérdező kommentje:

De akkor tényleg át kellene matatnom minden egyes autót, amibe beleülök?

És ha nem értek hozzá?

Akkor ennyit ér, hogy van magyar forgalmija? Semmit?

Akkor nem "bízhatok meg" a szabàlyos papírokban?

2017. nov. 13. 13:08
 4/14 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű a dolog: elviszed autóvillamossági szerelőhöz és átkötteted az autód az EU szabványnak megfelelően. Ne aggódj, műszaki előtt mindenképp meg kell lépned ezt, mert különben bukta.
2017. nov. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha van magyar műszaki vizsgája, akkor nem büntethet a rendőr.

Itt már a műszakin meg kellett volna buktatni a kocsit, mert nem felel meg a magyar előírásnak.

2017. nov. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#4

Évek óta gond nélkül kap forgalmit.

A párom maga autóvillamossággal foglalkozik, ő mondja hogy nem lehet megcsinálni.

2017. nov. 13. 13:41
 7/14 anonim ***** válasza:

"De akkor tényleg át kellene matatnom minden egyes autót, amibe beleülök? "

Igen

Benne van a KRESZ-ben, hogy elindulás előtt mit kell ellenőrizned. Az is benne van a KRESZ-ben, hogy milyen lámpa kellene legyen az autón.

Viszont az, hogy érvényes műszakija van, felmentés a nem szabványos (valószínűleg szimmetrikus) tompított lámpa alól.

2017. nov. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7

Most utánanéztem, a KRESZ szerint a lámpák működését kell ellenőriznem indulás előtt, órákon is így tanultuk: világít minden = mehet a menet, és ennyi.

Konkrétan szó se esett arról, hogy egyáltalán léteznek a világon ilyen szabványok, nem még arról, hogy mi jó Magyarországon...

2017. nov. 13. 14:31
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha nincs a lámpán E jelzés az nem szabályos, forgalmi is ugorhat miatta. Meg ugye Amerikában szimmetrikusan világítanak a lámpák, az EU-ban aszimmetrikusan, kivéve ha OT rendszámos az autó.

De ennyire ne menjünk bele. A lényeg hogy E jel hiányában szabálytalan.


"Ez épp olyan egyszerű, mint a gyorshajtás: akit lefotóznak, az fizet!"

Ha fényképeznek, de nem állítanak meg akkor a gépkocsi üzembentartója kap csekket, függetlenül attól hogy ki vezette.

2017. nov. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Csak nem ilyen autótok van?

[link]


Teljesen szabályos és műszakija is van.

Világító oldal indexel együtt!

2017. nov. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!