Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2 foggal nagyobb kislánckerék...

2 foggal nagyobb kislánckerék motoron?

Figyelt kérdés
Adott egy motorbicikli.14es kislánckerékkel,így 4.be az 55kmh kényelmes neki.Ha cserélem 15 vagy 16osra mennyire fog nőni ez a sebesség? én 15ösnél:59et 16osnál:62-63at számolok. Jól gondolom? Nem 50es motorrol van szó,és nem is 4sebességes,csak kisebb számokkal konnyebb gondolkodni.

2017. nov. 19. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Nem 50es motorrol van szó,és nem is 4sebességes,csak kisebb számokkal konnyebb gondolkodni"

Örülök neki. Tehát megint a "Közlekedés - Autók, motorok" témakör örök mumusa, az "Államtitok" gyártmányú jármű merül fel, aminél "csak úgy nagyjából" meg "általába" kell meghatározni az átalakítás utáni menetteljesítményeket.

Nos, ennyi adatból: növekedni fog. Hogy mi, azt én sem tudom, de növekedni fog. Ez lesz a faluba' a legbikább.

2017. nov. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
TM 530ról van szó. De ez nem mindegy? Csak segítséget kértem nem bunkózást.A hátsó lánckerék marhanagy rajta nem is kapni hozzá ekkorát.Nemtudom honnan szakitotta az előző gazdi..de mivel olcsóbb a kislánckerék ezért gondoltam azt cserélem.
2017. nov. 19. 17:29
 3/4 A kérdező kommentje:
a leírt adatokból meg simán kilehet számolni.csak gondolom van aki jobb matekból mint én.
2017. nov. 19. 17:30
 4/4 kiitos ***** válasza:

Jól számoltad , egyenes arány van az első lánckerék fogszáma és a sebesség között.

Valószínű azért van ilyen rövid áttétel rajta mert krosszoztak vele.

2017. nov. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!