Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hova mehet el az olaj a motorból?

Hova mehet el az olaj a motorból?

Figyelt kérdés
Olajcserénél mindössze 1 liter olaj jött ki a motorból mikor 3,5 volt beletöltve. Most jön a következő olajcsere, megnéztem a nívópálcán és megint az alján van a szint de az olaj nem habos sőt, a motor egyáltalán nem füstöl, és nem ad ki semmi rendellenes hangot és gyengébbnek se érzem. De akkor hova tűnhet 2,5l olaj?
2017. nov. 20. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Megkajálja a motor. Szépen csendben, feltűnés nélkül...
2017. nov. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezek szerint te két olajcsere között egyszer sem nyitod fel a motorháztetőt olajszint ellenőrzés céljából? Időnként célszerű lenne ellenőrizni és rátölteni. A motorok olajfogyasztása természetes, főként a motor kopottságától függ. Van olyan motor, aminél az 1L/1000km fogyasztás még normális. Az olajos motor árulkodó jel, idősebb motornál ereszthetnek a tömítések.
2017. nov. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem foglalkoztam vele mert egyébként semmi rendellenes dolgot nem produkál. Csak most hogy megnéztem megijedtem hogy ezt láttam, most töltöttem is rá. Még nem néztem meg jobban magát a motort hogy esetleg valahol eresztene.
2017. nov. 20. 20:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Hideg volt a motor amikor leengedted az olajat?
2017. nov. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 10 deka farhát ***** válasza:

"Nem foglalkoztam vele mert egyébként semmi rendellenes dolgot nem produkál."


Azért időnként nem árt egy olajszintet megnézni. Nem kell naponta sem, de hetente-kéthetente ha másért nem, hát azért, hogy nyomon kövesd a fogyást :)

2017. nov. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!