Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora büntetésre számíthatok?

Mekkora büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy az egyik ismerősömnek van egy vadonatúj Tesla-ja.

Kölcsön adták nekem, hogy próbáljam ki. Így is tettem, ám nem figyeltem a sebességemre. Amint belementem az előzésbe, már a mutató 160-at mutatott. Ez még nem is lett volna önmagában próbléma, de egy 30 méterrel arrébb szembe találkoztam a traffipax-xal. A sebességem akkor 170 körül mozoghatott. A korlát 90 volt. Mekkora összegre számíthatok?

UI: nem vagyok egy száguldó őrült, csak meghajtottam egy kicsit, más is ezt tette volna. Senkit nem veszélyeztettem ezzel.


2017. nov. 20. 21:41
 1/5 anonim válasza:
100%

130 000 forint illetve 6 előéleti pont.


[link]

2017. nov. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1.) Az üzembentartó kapja a bírságot nem te. Te majd akkor lépsz a képbe ha a tulaj bejelenti, hogy nem ő vezetett.


2.) Én tökre elhiszem a történetedet, biztos nem vagy egy unatkozó tini...

:(

2017. nov. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sosem értem meg az ilyeneket, hogy miért kell száguldozni az utcán közúti forgalomban? És DE! Te SZÁGULDOZTÁL!

Ez nem arról szól, hogy van egy fain autó alattad, hát próbáljuk ki, pörgessük meg. Arra nem gondolsz, hogy elveszted az irányítást felette és belerongyolsz szemből szabályosan érkező, 3 kisgyermeket szállító autóba? Mit mondanál az árván maradt gyerekeknek? Felneveled őket?


Menj ki pályára és húzasd ki, de senki veszélyeztetéséhez nincs jogod!

2017. nov. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt kamu.

Másrészt 90 helyett 170-nel előzöl, 90%-kal túllépve a sebességhatárt, hogy mered azt gondolni, hogy nem veszélyeztetsz senkit?


Kérdésre válaszolva, ki tudtad volna guglizni mennyi a büntetés, sajnos nem elég nagy.

2017. nov. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem, nem fordul elő bárkivel. Főleg nem egy felelősségteljes autóvezetővel.

Igen, én is kipróbáltam volna, hogy mit tud a Tesla, de nem 90-es korlát mellett, hanem autópályán, gyér forgalomnál.

2017. nov. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!