Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra f 14.8v . Átlagban...

Opel astra f 14.8v . Átlagban 5-6 litert ett 100km en . De most nem értem hogy 9 litert meg eszik miért? Mitől lehet?

Figyelt kérdés
2017. nov. 20. 23:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Landaszonda vagy legtomegmero
2017. nov. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Azért azt kétlem, hogy 1.4, 8 szelepes autó 5-6 litert evett.... Apósomnak is ilyen van, ez a típus motorikusan jobb mint a 16 szelepes változat, viszont hátránya, hogy többet eszik. Kivitel függvényében változik a fogyasztás; csapott hátó vegyesben 7L/100km, míg a kombi 7.8L/100km, városban pedig: 10.5L/100km.


Egyszóval ezek a gyári adatok, ezért azt az 5 litert abszurdnak tartom. A télies időjárás, hidegindítás, automata szivatózás ez mind-mind hozzájárul a fogyasztási értékekhez, illetve nem mindegy, hogy az autót hol használod.


Ha nyáron is ezt tapasztalod, hogy a megszokottól jelentősen többet eszik, akkor autószerelő látogatás.

2017. nov. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
De a 9 meg baromi sok. Ha ezeket a fogyasztásokat kb ugyanolyan felhasználás mellett nézted akkor tényleg valami gond van. 9 litert benzint úgy lehet belenyomni egy 1.4-es motorba hogy nagyon rövid utakon jársz (1-2 km) vagy ész nélkül nyomod a gázt és a féket. De ha sikerült eljárni 5-6 literrel is, akkor kétlem hogy ez a baj. Szedd ki a gyertyákat és nézd meg milyen színűek. Ha kormos feketék, akkor baj van a keverékképzéssel.
2017. nov. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#2 Miért ne fogyaszthatna neki 5-6 litert? Te 7 litert írtál vegyesben, mi van, ha a kérdező állandóan főúton jár, mint én pl.? Nekem egy 2.0 benzines Fordom van, és 7.2-t evett nyáron. Ennyit írt ki a computer is. Akkor ez is abszurd?


Kérdező: most a hidegben nekem is többet eszik, de ez tényleg irreálisan több, amit írtál, úgyhogy szerelő kéne.

2017. nov. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#4: A computer csak tájékoztató jellegű, nem a valós értékeket mutatja, ugyanis az egy számított érték az adott pillanatnyi fogyasztásból és nem a valós! Nekem a cumpoter és valóság között 5-6 Liter eltérés van egy teljes tank esetén!!!!!
2017. nov. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5 szar a computered :) Az enyém tizedre pontosan írja a fogyasztást.
2017. nov. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És igazából nem veszek észre semi olyan dolog hogy rosz volna valami. Eddig 3000 Ft bol kb 150km ment az autó most 3000 ből 90km . Van nekem egy ugyan ilyen autó donornak ma kicserelem a gyertyát kíváncsisagbol. És ha mégsem az akor labdaszonda. Nem szoktam nyomni neki 80- 100 szoktam meni.
2017. nov. 21. 09:10
 8/11 anonim ***** válasza:
Biztos drágult a benzin... OMG.
2017. nov. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Na de vicces voltál. Tapsold meg magad !!!!!!
2017. nov. 21. 22:45
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát akinek annyi esze van, hogy abból következtet a fogyasztásra, hogy adott összegből mennyit tud menni, az annyit is ér ;)
2017. nov. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!