Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Idén megyünk Bécsbe a karácson...

Idén megyünk Bécsbe a karácsonyi vásárra (Györből) Még sosem vezettem ekkora távot meg külföldön sem voltam milyen hasznos tanácsokkal tudtok ellátni mikre kell nagyon oda figyelni?

Figyelt kérdés
Telefon gpsével mennék azt is mondták hogy Bécsbe állitsam majd át valami rommingra mert kint nem lesz netem a gpshez meg kell venni autópálya matricát azt se vettem még soha életembe az is hogy működik kuton megmondom hogy Bécsbe megyek és azt akarok csak venni?
2017. nov. 22. 12:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Offline GPS-t használj, pl. iGO Primo vagy NextGen, ezekhez nem kell internet, alapból rajta lesznek a térképek a telefonodon. Sygic ingyenes és letölthető Magyarország és Ausztriatérképe is ingyen.

Autópálya matricát ausztiára kell venned, ez bármilyen kúton megteheted. Összesz.arni nem kell magad a kinti vezetéstől, semmi különleges.

2017. nov. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szörnyű!! Ha ennyire nem tudsz semmit, még autót se tudsz vezetni ,akkor miért a vásárba akarsz menni.

Pont a legnagyobb tömegbe, amikor ott annyi hely sincs hogy élibe el tudj menni.

Szerintem bizd rá az autóvezetést olyanra akinek rutinja van. Ráadásul ez kb szűk 2 órai vezetés lenne és már félsz tőle. Egy kicsit gyakorolj itthon először.

2017. nov. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ne félj semmitől! Légy magabiztos, nagyon szuper hely a bécsi vásár. Egyetek sült gesztenyét! :)

Minden út az első lépéssel kezdődik. Ha ez lesz az első hosszabb távod, ezt is ki kell próbálni egyszer. Minden rendben lesz és ne félj! Ha régebben mi odataláltunk ugyan ennyi rutinnal gps nélkül hidd el menni fog nektek is! Jó szórakozást!

2017. nov. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit tennék hozzá, hogy ha félsz egy Győr-Bécs távolságtól, akkor ha jót akarsz magadnak, eszedbe se jusson hétvégén odamenni. Hét közben esetleg, és lehetőleg az elején. Voltam már párszor a karácsonyi vásáron Bécsben, de nekem az irdatlan tömeg maradt meg leginkább, és a közlekedési káosz.
2017. nov. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Téligumit tedd fel
2017. nov. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kamerát vedd le (ha van)!
2017. nov. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Most megnéztem én is a térképen. 122km-t ír. Az azért tényleg nem egy világkörüli táv! :D
2017. nov. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Bő 100 kmt kell vezetned, nyíl egyenesen egy autópályán. Nem hiszem, hogy ez olyan nagy kaland...


Kell venned osztrak és magyar pályamatricát is. 10 napos a legrövidebb. Győrben bármelyik benzinkútnál megkapod...

2017. nov. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Telefon: érdeklődj a szolgáltatódnál, hogy külföndön is használhatod-e a belföldi mobilnetedet annak terhére. Több szolgáltatónál is bevezették már, hogy nem kell külön fizetni az EU-n belüli mobilnetezésért.


Matrica: magyar és osztrák matricára lesz szükséged még mielőtt felhajtanál a pályára. Van rá esély, hogy M7 előtti benzinkúton mindekettőt meg tudod venni, a kutas majd segít.


Bécsi vásár: ilyen bizonytalan vezetőként eszedbe se jusson kocsival bemenni a belvárosba, a bp-i dugó az semmi a bécsihez képest. Nekem legutóbb az vált be, hogy P+R parkolóban hagytam a kocsit és napijegyet vettem a bécsi tömegközlekedésre. Erdberg P+R a parkoló neve és én erre mentem:

[link]

2017. nov. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
napijegy a bécsi tömegközlekedésre? még olyan is van? azt hol tudok venni?
2017. nov. 22. 16:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!