Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Németországból Magyarországra,...

Mindennevfoglalt9999 kérdése:

Németországból Magyarországra, Bécsben éjszakázás. Meg lehet tenni 1000 km-t így? (Bővebben leírásban)

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy Németországból haza lehet-e menni a kocsival, úgy hogy olaj van a hűtővízben. Azt mondták, hogy valószínű hengerfejtömítés sérült lehet. Amiket olvastam erről, hogy az olaj habzik és barnás, vagy hogy a kipufugó fehér füstöt fúj, vagy hogy alapjárat nem jó. Ezek nem jelentkeznek. Az olaj szintje is jónak tűnik, kb felénél van, a min és max között. Van a kocsiban plusz olaj, és plusz fagyálló is. Mondjuk a víz nem tűnik úgy, hogy fogyna, az tele van fagyállóval, és tényleg olajos főleg a tetején egy 1-2 mm-es sáv, alatta meg rózsaszín, de azért nem olyan rózsaszín mint ha tiszta lenne.

Itt ahogy nézegettem kb 4-5ször annyi lenne a szereltetés mint otthon, nem is nagyon ér annyit a kocsi. De az se lenne a jó ha lerobbanna az autópályán. Van erre esély, illetve van valami tipp, hogy mivel lehet lecsökkenteni az esélyét? Arra gondolok, hogy megállok néha megnézni, hogy kevesebb-e benne a víz, aztán utántöltök. Vagy valahol olvastam, hogy levegőtleníteni kell, az nem tudom mit jelent? Vannak valami tippek?

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!



2017. nov. 22. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Minden esély megvan rá, hogy lerobban, a vízben lévő motorolaj komoly műszaki hibára utal.


A kockázatot úgy tudod minimalizálni, hogyha:

- Nem nyomod neki (motortól függően 100-120 km/h-val jössz hazáig)

- Rendszeresen ellenőrzöd mind az olaj mind a hűtővíz szintjét és ha kell korrigálsz

- Imádkozol, hogy ne essen szét hazáig.

2017. nov. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csatlakozom előttem szólóhoz és az ima a legfontosabb!
2017. nov. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor az imát, már most kezdem. :)

Hát lehet csak el kell vinni akkor itt szerelőhöz. Hihetletlen, hogy most tavasszal lett cserélve az egész hűtő, új fagyálló, új olaj, ráadásul 20 000 km-es. Nincs szerencsénk, hogy megint kell így minden folyadékot cserélni, ráadásul pont itt. Mondjuk lehet ez már normális 15 éves kocsinál.

2017. nov. 22. 17:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha minden jól megy, akkor hazaérsz vele, a gond nem is itt van, hanem egy ilyen úttal rengeteget ronthatsz a motor amúgy sem túl jó állapotán. Gondolok például arra, hogy a felhígult olaj nem keni rendesen a motort, és az baj.
2017. nov. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Most mentem vele egy 10-20 km-t kipróbálni, hogy szaporodik-e az olaj a vizen, bejelöltem előtte, és nem. Jó mondjuk 20 km az nem 1000. De útközben is úgy gondoltam, hogy azért 100 km-enként megállok. Várok egy 20-30 percet, hogy lehűljön. Mert első nap csak Bécsig kellene elmenni, az olyan 6-700 km.

Tényleg az az érdekes, hogy ennyire jól még nem indult kb soha, egy fél éve kb volt olyan, hogy nehezebben indult, most meg tényleg simán indul és az alapjárat se ingadozik.

Ez gondolom még akkor csak egy ilyen kisebb rés lehet, amin szivárog

2017. nov. 22. 20:25
 6/7 A kérdező kommentje:

Ja, és köszi nagyon az eddigi válaszokat. Mondjuk eddig kb döntetlen körüli az eredmény, még nem tudom eldönteni. Azért kérek itt egy pontosabb árajánlatot az itteniektől, meg hogy mikorra tudnák megcsinálni. Remélem az árajánlatkérésért nem kérnek el legalább nagyon sok pénzt.

Olaj ami most benne van az van még plusz egy liter bontatlan. Érdemes maxig feltölteni? Mert most kb., ahogy írtam is a kettő között van, mármint a min és a max között. De az se változik, van kb 15 kiálló pöcök, és az 5.nél van.

2017. nov. 22. 20:33
 7/7 A kérdező kommentje:

Sikerült hazaérni, még másfél éve.:)

A szerelő azt mondta, már sokat nem bírt volna, viszont itthon megcsinálták 70 000 Ft-ból, kint biztos 300 000 Ft felett lett volna.

2019. márc. 11. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!