Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » '97-es Ford Mondeo (2 literes...

'97-es Ford Mondeo (2 literes benzines) kis gáznál rángat?

Figyelt kérdés

Van egy 1997-es Ford Mondeom, 2 literes Zetec-E benzinmotorral. Már régebben is rángatott, amikor nagyon picit nyomtam a gázt, de ez nem volt zavaró, mert még a tempó tartásához is nagyobb gáz kell. Ma viszont már akkor is rángat, amikor csak az ötvenes tempót szeretném tartani, gyakorlatilag leesik a fordulatszám ahelyett, hogy feljebb kúszna, amikor csak enyhe gázt adok.


Nem tudom (nem látom), hogy itt még gázbowdennel van-e megoldva a gázadás. Ha igen, lehetséges, hogy csak a gázbowden lazult meg? Ha nem bowdenes a megoldás, akkor mi lehet a baj?


Köszönöm előre is a segítő válaszokat. :)



2017. nov. 22. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem EGR szelep dugulás lesz a gázbowden helyett.
2017. nov. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom, az EGR szelep a kipufogógázt vezeti vissza. Akkor lehet köze ehhez annak, hogy lyukas a kipufogó középtájt (kb. ott, ahol a sofőr ül)?
2017. nov. 22. 18:33
 3/3 A kérdező kommentje:
Illetve az alapjáratom tökéletes, teljesen stabil, csak akkor fulladozik, ha kis gázt kap. Kb. 500-ra megy le a fordulatszám (alapjáraton 900 körüli).
2017. nov. 22. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!