Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az baj ha a vízhőfok menet...

Az baj ha a vízhőfok menet közben csak ennyire melegszik fel? Ha megállok felmegy középre ha elindulok visszaesik ide.

Figyelt kérdés
[link]

2017. nov. 23. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Hideg van, megy a fűtésed, onnan is von el hőt a motortól. Mivel nem digitális a kiejlződ, teljesen normális értéket mutat.
2017. nov. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Beviz Elek ***** válasza:
64%
Rossz a termosztátod és üzemi hőmérséklet alá esik a motor. Nem egészséges
2017. nov. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A motor hűtési rendszere úgy van megtervezve, hogy még a legextrémebb körülmények között is (-50, +50 fok) a hűtővíz (és ezzel az olaj) hőmérséklete üzemi, azaz 90 fokos legyen.

Azért fontos a termosztát jó működése, mert a motor hidegen sokkal jobban kopik (még az is lehetséges, hogy ez a fogyasztáson nem látszik meg).

2017. nov. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Mindenki egyből a termosztát problémát írja, de közel sem biztos az. Érdemes lenne figyelni folyamatosan a motor melegedését, hogy mikor kapcsolja be a nagykört a hűtőrendszerbe (hány fok környékén) és ha ott kapcsol, akkor a termosztát kiszűrhető. Én inkább a hőmérséklet jeladóra gondolnék, vagy maga a műszer spiráljára, mint probléma!

De én ezzel nem foglalkoznék egyáltalán.

2017. nov. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalatomat tudom leírni: vízhőfok mutató kicsit mozdult ki ilyen időben, mikor fűtöttem akkor teljesen visszaesett. Termosztát csere megoldotta a problémát.
2017. nov. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Jeladó? Menet közben lemegy, álló helyzetben meg beáll középre? A jeladó honnan tudja hogy megy az autó? Mitől változtatná?

Nekem pl 2 jeladó van benne. Egy az ecu-ra megy és annak segítségével vezérli a motort, egy pedig a műszerfalra

2017. nov. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha megallok vele peldaul pirosnal, akkor felmegy 90-re (kozepre) es ott all csak akkor esik vissza ha elindulok! Most neztem 2 kilometer utan ahogy probaltam megallas nelkul haladni es lealltam a benzinkuton a vastag cso langyos volt... mondjuk elkaptam 2 piros lampat es ott lehet erkezett 82 re felmenni (ennyinel nyit gyarilag) tehat akkor vehetek termosztatot ugye? Milyen markat ajanlotok mazdaba??
2017. nov. 23. 13:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Tipikusan az a helyzet mikor a termosztát nem zár rendesen. Nekem is ugyanez volt. Termosztát cseréje után tökéletesen beáll a mutató középhelyzetbe. Kemény mínuszokban persze lejjebb jöhet a fűtés miatt, de annyira nem volt még hideg az idén.
2017. nov. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Csereltem termosztatot +fagyallot es ugy nez ki minden oke lett! Koszi mindenkinek! (Mahle-t tettem bele)
2017. nov. 29. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!