Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » "Használt" "újszerű" túltárolt...

"Használt" "újszerű" túltárolt (de ezt az utóbbi tényt elhallgatták) gumi vásárlás után rájöttem, hogy átverés, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A "szakember" azt hajtogatta, amikor a gumit vettem, hogy Német autókról szerzik ezeket az egyszezonos gumikat, és bőven megvan a 6mm-es futófelület, megvettük, és még ott, akkor fel is szerelték. Viszont mikor ebben az évben egy másik (és minőségibb) szervízben szereltettem, akkor közölték velem, hogy a gumik több, mint 11 évesek (és nem is egyezik mindegyiken a gyártási dátum, de ezt már magam vettem észre), és, hogy ezekkel már veszélyes úton közlekedni. Ilyenkor be lehet perelni, hogy közveszélyes terméket adott el? Vagy mit lehet tenni? Be kell nyelni, hogy megszívtam?

2017. nov. 23. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Használt gumit vettél, ez az írásod akkor lenne releváns ha új 0km-es gumit vásároltál volna.
2017. nov. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon van mit tegyél, a helyzet az, hogy te is megtudtad volna nézni a helyszínen a gumi gyártási időpontját, csak kicsit utána kell nézni, hogy megértsd a kódot: például: 1009 - ez a kód azt jelenti, hogy az év 10-ik hetében gyártották a gumit, a 09 pedig az évet, azaz 2009-et jelöli. Tehát ez egy 8,5 éves gumi. Én még új guminál is odafigyelek erre, mert van hogy ott is rádsóznak több éve raktáron álló gumit.
2017. nov. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Be lehet perelni, csak nincs értelme.
2017. nov. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Azért akarsz perelni, mert nem voltál körültekintő? Ide be tudsz írni perelkedést, de azt nem tudod beírni (mielőtt vetted), hogy kell megnézni egy gumin hány éves. Téged kéne perelni, mert te használod a gumit forgalomban, a te felelőséged.
2017. nov. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a konstruktív (és a nem annyira konstruktív) válaszokat! :)

Tény, hogy használt gumit vettem, és én nem figyeltem arra, hogy hány éves, de én ezt nem is tagadom, naivan és laikusan elhittem, amit elém nyomtak.

És elnézést kérek a kis hirtelen felindulásomnak, valóban utána olvashattam volna mielőtt lehúztak 20kFt-os "semmit sem" érő gumikkal darabonként.

2017. nov. 23. 23:09
 6/8 anonim ***** válasza:
milyen méretű gumi ez, hogy használtan 20k dbja?
2017. nov. 24. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 D. Brasco ***** válasza:
Látod meg volt a tanulopenz......most egy életre megjegyzed mi az a dot szám
2017. nov. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nincs mire perelni ugyanis jogszabály nem tiltja, hogy 1000 éves gumival furikázzon bárki. Csak a futófelület állapotát szabályozzák.


De tényleg, miféle használt gumi az aminek 20K darabja?! Vagy te is megvetted a 2002-es 5er bimmert aztán gumira már nem fussa?

2017. nov. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!