Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Használtautó vásárlás, vajon...

Használtautó vásárlás, vajon át akar verni?

Figyelt kérdés

Hétfőn egy kereskedésben vettem egy kocsit, a kereskedő vállalta a papírmunka intézését és a biztosítás megkötését is. Kézbe kaptam a nevemre írt forgalmit, törzskönyvet elvileg postán kapom majd és a biztosító is megkeresett, hogy meg lett kötve a biztosítás. Ami miatt aggódom, hogy adásvételit nem írtam alá, azt mondta azt postán elküldi. A pénzt kézpénzben kifizettem, nem voltam egyedül, van tanú, hogy a pénzt átadtam. Kérdésem az lenne, hogy csak kicsit bonyolultabb az ügyintézés vagy gondom lehet még ebből?


Ui.: az autóval eddig elégedett vagyok, úgy gondolom azt kaptam a pénzemért, amire számítotam, csak ez a szerződés bosszant egyre jobban.



2017. jún. 28. 15:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hogyan íratta át olyan adásvételivel, ahol nem szerepelt az aláírásod, de nyilván megoldotta. Az adásvételit két tanúnak is alá kell írni. Illetve kellett az okmányirodai ügyintézéshez is meghatalmazást aláírnod.


Nem tudom, mit értesz azalatt, hogy a biztosító megkeresett... Felhívtak? :) Ilyet még nem hallottam ( én is autókereskedésben dolgozom)

Amíg nem érkezik meg a biztosítási kötvény legyen nálad az igazolás a biztosítás megkötéséről, ez az átíráshoz is kellett, ott kéne lenni a forgalmidban. Valamint a forgalmival együtt meg kellett volna kapnod a számlát,esetleg bevételi pénztárbizonylatot, az illetékekről szóló igazolást, adásvételit eredetben.

A törzskönyv valóban postán érkezik az állandó lakcímedre.

2017. jún. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"adásvételit nem írtam alá"


Akkor hogy a búbánatban íratta át???

2017. júl. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!