Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen büntetésre, számítsak?

Arvinus kérdése:

Milyen büntetésre, számítsak?

Figyelt kérdés
A minap haladtam,egy lakóövezetben régebbi 94-es opelemmel 30 helyett 45-el,elém fordult a szembe sávból egy egy régebbi tipusú suzuki.Nekimentem.Helyszineltek,mind a ketten elismertük,hogy hibáztunk.Nekem betört a jobb fényszóróm,neki csak egy horpadása lett.Mire számítsak a biztosítótol,és a rendőrségtől is egyaránt,szerintetek?
2017. nov. 24. 13:51
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

Te miért ismerted el? Ha csak annyi volt a bűnöd hogy gyorsabban mentél, akkor kár volt.

Ráadásul a km órád is ha csal 5-6 km-t akkor hülyeség volt elismerni.

Ha ő is elismerte akkor kvittek vagytok.

Megcsináltatjátok saját pénzből és a biztositónak meg rendőrségnek semmi köze hozzá.

2017. nov. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A koccanásért - han incs személyi sérülés - akkor nem szükséges rendőrt hívni. Viszont ha vita alakul ki, nem tudtok megegyezni, vagy szemtanú hív rendőrt, akkor a rendőrnek intézkedni-e kell. Valakit meg kell büntetni, mert baleset nem alakul ki ha szabályosak vagytok mindketten.

Mindenképpen lesz pénzbüntetés része a dolognak, az már a rendőrség dolga, hogy eldöntse, kit fog terhelni a felelősség.

2017. nov. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A rendőrség részére írtatok alá valamit?

Nekem a nyáron volt egy koccanásos balesetem, jöttek rendőrök, helyszíneltek, elismertem a felelősségem, kitöltöttük a másik féllel a betétlapot és ennyi volt. A rendőr mondta, hogy mivel megegyeztünk, így ők nem indítanak eljárást, csak figyelmeztettek, úgyhogy nem minden esetben van pénzbüntetés. Viszont ha indult eljárás, akkor számíthattok büntire, de valóban kár volt elismerned.

2017. nov. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!