Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van ertelme a valto olaj...

Van ertelme a valto olaj cserenek?

Figyelt kérdés

Van egy 2010-es Lancia Deltam.

Az auto valtoja kicsit zorog (egyutt lehet vele elni, de engem kifejezetten zavar).

A jelenseg a kovetkezo: ha be van nyomva a kuplung akkor nema, ha nincs akkor kicsit hallani ilyen csapagyas zajt. 3mas es 4es fokozatban kicsit hangosabb, de pl 6osban nem hallom. Az auto manualis valtos. A kerdesem az, hogy vajon segithet ezen egy valtoolaj csere, vagy hulyeseget kerdezek? Koszi



2017. nov. 27. 07:45
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
A kuplung adja a hangot ott kell csapagyat cserélni mert feltehetőleg üresen is hallod
2017. nov. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Cseréld le az olajat minden esetre, de attól már nem fog elhallgatni. Sztem az lesz ott a baj, hogy szép csendben elszivárgott a váltóból az olaj, így a csökkent szint miatt nem volt megfelelő a váltó kenése. Ezt semmilyen olajcsere nem tudja visszacsinálni. Az igazi megoldás a váltó szétszerelésé, az alkatrészek ellenőrzése, szükség esetén cseréje lenne...
2017. nov. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Beviz Elek ***** válasza:

Nyelestengely csapágyra tippelnék a leírás alapján, ahhoz viszont szét kell szedni a váltót.

Nem a kuplunggal van baj, váltó lesz

2017. nov. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Engem is megszopatott anno a Zsiguli, mert szép lassan elengedte az olajat a váltóból. Sose volt alatta olajfolt, gondolom melegen menet közbe csöpögött el az évek alatt. Mikor szétszedtem kevesebb mint fél liter jött le belőle, az is olyan volt mint a takony. Egy tisztítás, tömítéscsere és friss olaj után teljesen más hangja lett az autónak.

Lehet a kuplungot kéne megnézned, a kinyomócsapágy szokott elhalálozni és az adhat furcsa hangokat, de egy váltóolaj cserével sem ártasz neki.

2017. nov. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Beviz Elek ***** válasza:

A kinyomócsapágy akkor "dolgozik" ha benyomod a kuplungpedált. Ilyenkor a szerkezetnek feszül és mivel az rugós, nem feszíti rá a tárcsát a lendkerékre.

Ha kiengeded a kuplungot a csapágy eltávolodik és semmihez nem ér hozzá, nem ad ki hangot. Egy kivétel lehet, ha rosszul állították be csere után és picit hozzáér kiengedett kuplunggal is, de ilyenkor a hang nem függ a sebességi fokozattól.

2017. nov. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!