Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 100-as benzin előnyök, hátrányok?

100-as benzin előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés

Van egy IV-es Golfom 1.4 benzin motorral, sokáig állt a garázsban (kb. 4-5 hónap)


Elégge betaknyosodik ilyenkor a benzin, de már nagyjából kijártam belőle, új szűrőt is kapott.


Gondoltam arra, hogy tankolnék bele magasabb oktánszámú prémium üzemanyagot, hátha jótékony hatással lesz az üzemanyag rendszerre.


Van benne valami, vagy hagyjam az egészet, mert többet ártana, mint használna?



2017. nov. 27. 14:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%

A nagy okosok erre azt mondják, hogy kipucolja az üzemanyagrendszert, a szelepeket, kisebb fogyasztás....bla..bla...bla.

Szerintem ez placebo- teljesen felesleges egy ilyen autóba 100as üzemanyagot tankolni, semmit nem fogsz észrevenni. A SHELL-nek volt állandóan mániája rátukmálni az emberre a jobb üzemanyagot, mert kaptak az eladás után részesedést belőle, és milyen meglepő, hogy 1-2 mp alatt nagyon pontos értékeket tudtak mondani, hogy ez mennyire éri meg nekünk autósoknak :)

2017. nov. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 crudy ***** válasza:
61%
Semmi ertelme. Az autonak vannak gyari adatai amihez merten kell tankolni. A tiedbe nem kell szazas.
2017. nov. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket, akkor annyi, hogy a 95-ből kap jobb fajtát legközelebb, hátha az ér valamit.
2017. nov. 27. 14:16
 4/16 anonim válasza:
83%
Akkor már az OMV-nél tegyél bele 95 max motiont ha prémiumot akarsz az is jó.
2017. nov. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
39%

Nem pucol,nincs kisebb fogyasztás.

Az oktánszám az kompressziótűrés,nyomástűrésre és öngyulladáshoz kapcsolt mérőszám.

Az alap attraktív anyag ugyanaz mint a 95-ös benzinben.

Nem tisztít,nincs kisebb fogyasztás jelentősen.

Lényegében : egy sima 95-ös MOL kútos benzintől nincs különleges eltérés egy prémium 100-as ilyen olyan nitro plusz vagy mittudom én adalékos benzinben.

Kopott egyéb motoroknál érezhető tényleg,de egy jó állapotú főleg szívó benzinnél csak placebo.


1.4 75 lóerőnél 75.41 lóerő és 7.81 liter helyett 7.75 liter fogyasztás nemhiszem,hogy megéri.

2017. nov. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 D. Brasco ***** válasza:
24%

Rendesen csodálkozom hogy már 5 válasz is van de még nem érkeztek meg az ilyen kerdeseknel menetrend szerint megjelenő igen azt kell tankolni mert jobban megy....kitisztítja....kevesebbet fogyaszt ....jót tesz neki az adalék stb nagyon okos válaszolók!

A gyárilag eloirtnal jobbat teljesen felesleges bele tankolnod!Ami jelen esetben a 95-ös!

2017. nov. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
18%

Ha tisztítani akarsz arra vannak nagyon jó adalékok amit tankolásnál kell a tankba zúdítani.

Na az viszont tisztít igen.

2017. nov. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen OMV MaxxMotion 95-re esett a választásom, én alapból ott tankolok mindig Super 95-öt (ami a sima). Megérdemel egy kis pluszt törődést, kedvezni akarok a motornak.
2017. nov. 27. 15:03
 9/16 anonim ***** válasza:
49%

Van egy érdekes dolog. Ugye a mai világban minden a környezetkímélésről szól.

Ezeket a prémium cuccokat meg úgy reklámozzák, hogy fogyasztást is csökkent, viszont ha kevesebb fogy belőle ez egyúttal a káros anyag kibocsátást is csökkentené.

Nos ha valós fogyasztáscsökkentés volna, már rég betiltottak volna minden " sima " üzemanyagot, és csak ezeket a prémium cuccokat forgalmazhatnák, a környezetvédelem jegyében.


Nincs itt benn semmi ilyesmi, amit egyébként a neten tucatszámra megtalálható teszt is igazol, se teljesítményt nem növel, se fogyasztást nem csökkent, az meg, hogy hosszú távon vajon tisztítja, vagyis inkább kevesebb lerakódás lesz-e a motorban, az jó kérdés, de én még arról sem hallottam, hogy sima 95-ös vagy épp dízel gondot okozott volna, a kokszosodó szívócsövű és szelepű motorokat emg hagyjuk, azok a konstrukció miatt teszik azt, nem pedig az üzemanyag miatt.

2017. nov. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Fogyasztáscsökkenést, vagy teljesítménytöbbletet nem várok a prémium üzemanyagtól. Tényleg csak annyit szeretnék, hogy a sok állás után "helyrerázódjon" az üzemanyagrendszer, és tiszta lappal vágjunk neki az éveknek.
2017. nov. 27. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!