Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi baja lehet az autómnak?...

Mi baja lehet az autómnak? Skoda Fabia 1,4 benzin,2000 évj?

Figyelt kérdés

Október közepén használtan vásároltam egy 2000-es évjáratú, 1,4-es benzines skoda fabiat. Miután megvettük, hazahoztuk kb. 80 km-re, és itthon vettük észre, hengerfej gyanús (gyorsan fogyott a víz, és az olaj habos volt). Elvittem szerelőhöz, a hengerfejtömítést megjavította, vagy mi ennek a szakkifejezése. 2 nap múlva a víz felforrt, és észrevettem, hogy enged a víztartály. Visszavittem, kicserélte a víztartályt, megint megcsinálta a tömítést, kicserélte a termosztátot, a ventillátort. Azt mondta, ha így sem lesz jó, akkor már nem tud vele mit kezdeni, hüvelyeztetni kell a motort, amit ő nem tud megcsinálni. A kocsi pár napja van nálam, de a vizet állandóan után kell tölteni, és az olaj is habos...

Mit jelent ez a hüvelyeztetés, és mennyibe kerül? Vajon tényleg az a baja lehet?

Már teljesen kivagyok,eddig 85 ezret költöttem a kocsira, és még pár napot sem tudtam használni a két hónap alatt...



2017. nov. 26. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Az lehet a baj . Érdeklődd meg több helyen és fontold meg hogy megjavíttatod e . Öreg verda , 7-10 évesnél már nagy a kockázat komoly hibákra . Ez van , többet ne vegyél öreget . Autó mindig csak viszi a lét , ha nyersz egy újat azért nem kell vételárat fizetni .
2017. nov. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hidd el, ha lenne több pénzem, nem vennék öreg verdát...
2017. nov. 26. 16:48
 3/9 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg lehet, hogy ez a baj, de akár a blokkon belül is lehet repedés.

Együtt érzek veled, én egy 25 éves autót hajtok, próbálom karbantartni de a legváratlanabb dolgok adják meg magukat ennyi év után.

Ez sajnos így van az öregebb járgányoknál.

2017. nov. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Gondolom ATZ kódos...Nekem is UGYANEZ a problémám!:D Nem egy egetverő költség ez a hüvelyezés, azért kell, hogy ne folyjon be a víz a hengerbe. Még mindig olcsóbb, mintha síkoltatni kellene a fejet. Még jó, hogy időben szétszedtétek és nem jártatok vele sokat víz nélkül, ahogy mi tettük. Nekünk sajna komplikáltabb lett a dolog, miután beszakadt pár csavar a hengerbe... Ha megcsináltatod, még sokáig jó lehet, mert azért annyira sok minden nem sz+ródik el ezeken az ATZ-s motorokon, még jobbak, mint a későbbi vW-k. Érdemes megcsináltatni.
2017. nov. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Első GOLF2 autóm is hengerfejes volt ,így vettem 7 évesen került hozzám céges kocsiként használták . A kiegyenlítő tartály csonkja eresztett és a mocira küldte fokozatosan a vizet hónapokon át . Közben a kuplung szerk szétugrott , Szerencsémre Wartburg polo minden alkatrésze illik hozzá , a haverok betették ingyen . Második gép 15 éves 190 merka volt , havertől vettem az pont tett rá és tele volt hibával , olcsón felújítottam de eladtam mert mindig kijött valami ...
2017. nov. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem nagyon értem hozzá, de szerintem wv motoros, bár nem tudom, majd megkérdezem apát. Szerelő azt mondta, hogy 100 körül lesz. Kegyetlen, így ünnepek előtt.
2017. nov. 26. 22:30
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

17 éves már az az autó de ez magában nem ok hogy ilyen baja legyen. Ezt már az előző tulajok valamelyike széthajtotta nyélgázon. Láttam már pár 5 éves korára széthajtott autót. Alaposabban is megnézhette volna azt a motort a szerelő ha már levette a hengerfejet mert úgy tűnik hogy csak találgat. Lehet hogy van ott egy repedés amin át szivárog de akkor azt meg kellett volna keresnie. Másik alaposabb szerelőt is meg kellene keresni a problémával.


A hüvelyezés az lenne hogy beletesznek egy henger betétet minden hengerbe vagy ha már gyárilag voltak ilyen perselyek akkor kicserélik azokat.

2017. nov. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Vagy hengerfejes, vagy a blokk öntvénye repedt meg valahol. Keress egy alaposabb szerelőt. Legközelebb pedig:

- nézd(esd) át az autót, mielőtt megveszed. Ha nem értesz hozzá, olvass sokat.

- próbaúton hajsd még kicsit. utána olajbeöntőnél, víz felszínénél néz.

- idős autóból suzukit, vagy toyotát vegyél.

2017. nov. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Bár régen tettem fel a kérdést, de a végeredményt megírom. Motorcsere lett, meg volt repedve a blokk...egyébként ATZ kódos...
2018. jún. 21. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!