Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akku merült le? Vagy mi lehet...

Akku merült le? Vagy mi lehet még a hiba?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szerda óta a kocsi nem volt használva, ma gyújtást sem tudtam csak 1-szer adni, nem hogy indítózni. Másodjára gyújtás sem volt. Dízel Opel Astra H 1.7CTDI, 9 hónapos "electric power" akksi (72Ah, 800A) van most benne.

Kapocsfeszültség 10.6V-ot mutatott, azért gondoltam, hogy az akksi halt meg.

Most tettem egy kölcsönkapott akku töltőre, ami viszont 100%-ot jelez (sávosan van 1-1 led, és mindegyik világít)


Mi lehet még, ami miatt ennyire semmi energia nem jut a kocsiba? Pedig szerdán még minden jó volt.

Természetesen szerviz a cél, de jelenleg beindítani sem tudom még, hogy elvigyem, így kérem, hogy az "irány a szerviz" válaszokat mellőzzük :)


Köszi a segítséget!



2017. nov. 27. 18:30
 1/10 .,,.,,.,, ***** válasza:
Nem lehet , hogy egy kábel megsérült, és nem érintkezik rendesen.
2017. nov. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 .,,.,,.,, ***** válasza:
?
2017. nov. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
A feszültség amit írtál egy kicsit kevés, a legegyszerűbb ha megnézed egy másik aksival és kiderül hogy mi a hiba.
2017. nov. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az akksitöltőn a LED nem a töltőáramot jelzi? Az enyém legalábbis olyan, és pont akkor van teli, ha kialszanak a LED-ek, azaz nem vesz már fel áramot az akkumulátor. Amúgy egyértelmű, hogy lemerült koppra az akksi. Vagy máris tönkrement, vagy nincs rendes töltésed, vagy valami szívja álló helyzetben is, esetleg túl rövid távokra használod.
2017. nov. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De ez ilyen, hogy a töltőáramot jelzi. Most végig 100%-ot ír ki egy ideje, megpróbálom, hogy működik-e.

Arra is gondoltam, hogy az egyik cella zárlatos és akkor annyi.


Ilyen esetben egy erősebb akksijú kocsiról be tudom még bikázni? Mert akkor megkérek egy SUV-t vagy furgont, hogy segítsen, és utána elmegyek szervizbe, addig meg a generátorról csak elmegy.

2017. nov. 27. 20:41
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem kell ide szervíz, csak egy normális akku. Ez az "electric power" ennyit ér.
2017. nov. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Remèlem nem költesz ilyen hülyesègek miatt szervízre, lemerűlt az akksi ennyi, vagy a règit megpróbálod feltölteni,( ha lehetsèges) vagy kèrsz egyet beindítjátok azzal, vagy megbikázzátok, ennyi. Lehetnek mèg alternatívák: világítás rajta maradt, vagy más fogyasztó mondjuk az rádió, de meglehet mèretni a kocsi nyugalmi áram felvètelèt is, lehet hogy valami szívja mondjuk riasztó. Egyèbkènt hol vetted az aksit, csak azèrt kèrdem mert ha a tesco vagy obi ott lehet hogy már negyedig döglött volt mivel nem kizárt hogy hónapokat álnak a polcon az meg köztudottan nem jó az akksinak. Egyèbkènt nekem is electric power volt nem nagy durranás, aztán mèg lehet hogy nincs töltès a kocsin , elszállt a generátor, vagy esetleg csak egy sarú lecsúszott.
2017. nov. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Csak úgy nem költök szervizre, de még garanciás az akksi, azt csak érvényesítem (Opel szervizben tették bele ezt az utángyártott akksit)


Egy furgonnal nagy nehezen bebikáztuk délután, utána elvittem beméretni és 90% töltöttséget jelzett (680A-ből meg olyan 600A-t tudott leadni), viszont csak 13V körül van töltés, úgyhogy a generátor kezd meghalni sajnos :(

2017. nov. 28. 21:30
 9/10 anonim ***** válasza:
Feszültsèg szabályzó nem haldoklik ? Mert akkor is csinálhat ilyet.
2017. nov. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát sajnos azt nem tudom így megállapítani, meg az akkus ember sem nézett sokat.

Holnap viszem egy autóvillamosságihoz, és majd ő megnézi.


De már telefonon előre elmondta, hogy H Astránál ez bajos mindig, mert az olajszivattyú a generátor mellett van és szépen idővel tönkreteszi

2017. nov. 29. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!