Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha piros lámpánál nem rakom...

Ha piros lámpánál nem rakom üresbe a váltót, hanem 1-esben folyamatosan nyomvatartom a kuplungot (esetleg a féket is), az tesz valami kárt a kocsiban?

Figyelt kérdés

Azt mondta az egyik ismerősöm, hogy üresbe azért rakjuk a váltót, mert a kuplung tárcsa kinyomott kuplung mellett is érintkezik valamennyire a váltóval, és ezáltal kopik.


Ha a féket is nyomom, akkor esélytelen hogy nekimenjek az előttem lévőnek, ha le is ugrana a lábam a kuplungról. Hiszen így van az automata váltós kocsiknál is.


Szóval ha nincs kedvem üresbe rakni, hanem folyamatosan 1-esben van, hogy váltogatás nélkül azonnal el tudjak indulni, az milyen károkat okozhat az autóban?


2017. nov. 29. 13:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem lesz baja, nyugodtan használd így.
2017. nov. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 D. Brasco ***** válasza:
100%
A kinyomó csapagyat meg a kuplung szerkezetet vágod haza záros határidőn belül ezzel az állandó nyomkodassal
2017. nov. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

ha jól van beállítva, akkor csak a kinyomócsapágy élete rövidül.


az emberek jóm része így áll lámpánál.(is)

2017. nov. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%
Rossz szokás. Ha véletlenül leugrasz a pedálokról (mert például megcsíp egy méh), megugrik a kocsi. A folyamatos fékezés vakítja a mögötted állót. Ha ekkora a gondot okoz a sebességváltó használata, vegyél automata váltós autót! Hogy mennyire káros a kocsira nézve, nem tudom.
2017. nov. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen megy tönkre, viszont ha kímélni akarod a kuplungod akkor az ismerősöd tanácsa helyes. Én is úgy használtam mindig is, ahogy te és sose volt kuplung problémám, viszont amióta elmagyarázták a kulplung-váltó-kinyomócsapágy működési elvét azóta vigyázok rá és rendeltetésszerűen használom.
2017. nov. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

Butaság, semmi baja nem lesz ha rajta tartod a lábad! Annyi, hogy veszély helyzet folyamatosam fennt áll, ha leugrassz a kuplungról és megindul az autó.

Én is így szoktam a lámpánál állni, de nekem van még egy rosszabb szokásom is: nem nyomom a féket közben: az autó szabad állapotában áll (kéziféket sem húzok!) :)

2017. nov. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A kinyomócsapágy folyamatos terhelésnek van kitéve, míg nyomod a kuplungot, annak cseréje ugyan annyi munkadíjba kerül, mintha az egész szerkezetet cserélnék. Szóval fogadd el az ismerősöd tanácsát.
2017. nov. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Bubuka508 ***** válasza:
Mi az, hogy nincs kedved üresbe rakni? A vezetés nem lusta embereknek való, ott állandóan koncentrálni kell! A kuplungcsúsztatással meg előbb-utóbb tönkreteszed a kuplungtárcsát meg a kinyomócsapágyat, ne hallgass a sok nagyokosra, akik szerint nem árt neki. Ezek analfabéták, vagy újgazdagok, akiknek ilyesmi nem számít.
2017. nov. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
30%
Utolsó! És szerinted mennyi idő alatt megy tönkre a kinyomócsapágy ha rajta állsz folyamatosan? 150.000 - 200.000 km alatt? Erre van kitalálva, ezért van benne az az alkatrész az autóban. Maximum az élettartamát tudod növelni vele, de az átlagmagyar ennyi km-nél már eladja az autót, nem tartja meg.
2017. nov. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Bubuka508 ***** válasza:
100%

1. Ha állandóan nyomkodod, sokkal hamarabb tönkremehet.

2. Ez is újgazdag felfogás, így tesz a paraszt, ha pénze van, esze meg nincs.

3. Átlagmagyarnak lenni egyáltalán nem követendő példa, mert az nem jelent egy kimondott nívót, éppen az ilyen felfogás miatt.

4. Nem mindenki engedheti meg magának, hogy úgy cserélgesse az autót, mint a ruhát.

2017. nov. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!