Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan kellett volna helyesen...

Hogyan kellett volna helyesen átmennem egy útkereszteződésen, ha a lámpa folyamatosan piros?

Figyelt kérdés

Ahol lakom, van egy olyan útkereszteződés, ahol gyakran a balra nagy ívben kanyarodók lámpája nem vált, hanem folyamatosan piros. A férjem mellett ülve gyakran tapasztaltam, nem hittem, hogy egyszer velem is előfordul. Szerencsére vasárnap volt. Az tűnt fel, hogy a piros ellenére megy a sorom. Mikor én értem oda a lámpa elé, még vártam egy picit, hátha átvált. Ekkor hátulról előztek és rájöttem, hogy nagyjából el kellene indulnom, hiszen nem állhatok ott egész nap. Sajnos HÉV-átjáró is van, így elég sokat szoktunk ott várakozni, a férjem mindig mondta, hogy mikor melyik sor jön, de engem nem nagyon érdekelt. Most nagyon sajnáltam, hogy nem tudom, mikor jönnék én, ha zöld lenne a lámpa. Aztán valahogy átmentem, bár a jobbra kis ívben kanyarodók nem nagyon örültek, de túléltem és nem történt semmi. /Ha nem vasárnap van, lehet, hogy már nem tudnék írni a gyakorikerdesek.hu-ra ;)/ Aznap délután még 2 óra elteltével három vendég is jött autóval hozzánk, mindenki mesélte, hogy nem váltott a lámpa.

A kérdésem lényege végül is az lenne, hogy hogyan kellett volna átmennem szabályosan, mert végül átmentem a piroson, de mindenki átment, az előttem és utánam jövők is... Azért is találom hardnak a helyzetet, mert nem egyszerű kereszteződésről van szó, hanem 2x2sávos utakról, HÉV-vel megspékelve.


2009. ápr. 27. 07:37
 1/7 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem, hogy mindenkinek szabályosan váltott a lámpája, csak a balra nagy ívben kanyarodóké áll folyamatosan piroson.

Van általános szabály a lámpák váltására, vagy ez kereszteződésenként változó?

2009. ápr. 27. 07:40
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Gödöllő? ;)


A lámpák váltása minden kereszteződésben más. Adott helyen figyelembe veszi a lámpákat működtető elektronika a HÉV szerelvények érkezését is, és amikor jön a vonat, akkor pl csak a vele párhuzamosan közlekedőket engedi. Esetleg lehet érzékelő az aszfaltban, ami figyeli, hogy melyik sávban áll autó. De 2x2 sávos úton pirosnál bekanyarodni még vasárnap is veszélyes. Ha tudod hogy ilyen a lámpa, inkább menyj el jobbra, fordulj meg, aztán egyenesen átmész. Vagy kerülsz egy kicsit. Ha rendőr meglát, még vasárnap is megbüntet. És azzal sem lehet védekezni, hogy talán rossz a lámpa.

2009. ápr. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jelenteni kell az önkormányzathoz szerintem piroson menj NEm érzékelő van benne és nem kúsztok eléggé közel?Kellő körültekintéssel lehet ilyenkor átmenni....persze a rendőrnek magyarázhatnád...
2009. ápr. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azonnal rendőrt hívnék !!! Fél órát telefonálgattam saját költségemre mikor egy sorompó lámpája pirosan villogott és a sorompó is le volt engedve . Hívtam a MÁV -ot onnan továbbirányítottak ... nem történt semmi , átment mindenki a leengedett sorompót kikerülve , csak akkor még nem jutott eszembe , hogy rendőrt kéne hívnom mert más úgyse csinál semmit csak tolja másra a felelőséget .
2009. ápr. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A rendőr se lesz sokkal okosabb erre a nyakamat letenném:S
2009. ápr. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, a rendőr se lesz okosabb. Viszont az ő jelzései előrébbvalók a lámpa jelzéseinél. Egyszer egy hibás vasúti fénysorompó miatt másfél órát ültem a buszon. A busz nem mehet át, mert a sofőr az állásával játszik, el nem térhet az úttól, meg kellett várni a rendőrt, aki átengedte a buszt. Persze autóval sokan átmentek addig.
2009. ápr. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, remélem, még érkezik több hozzászólás, mindig tanul az ember. Jó lenne, ha egy autós iskolai oktató is hozzászólna :) kíváncsi lennék a véleményére...
2009. ápr. 27. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!