Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olyan gondom lenne az autóval...

Ricsi2424 kérdése:

Olyan gondom lenne az autóval hogy nem fűt úgy ahogy kene. Víz tiszta, termosztát cserélve, hűtő cserélve. Alapgazon az autó mehet bármeddig, nem fűt. Ha normál tempóban, óvatosan megyek vele, nem huzatom akkor sem fűt. A?

Figyelt kérdés
De viszont ha rá lépek a gázra jobban akkor e kezd meleget fújni. Aztán mikor engedem gurulni sebesség nélkül megint vissza áll a hideg levegőre. Szóval csak akkor fűt ha huzatva van a motor. Mi lehet a gond?

2017. nov. 29. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet eltömődött a radiátor. https://www.youtube.com/watch?v=-XjXTVJhFLM
2017. nov. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az első indítást követően még nem a motorból jön a meleg, hanem a fűtőellenálláson keresztül, ez melegíti fel a közeget, amit az utastérbe juttat a szellőztető ventilátor. Általában ezek a fűtőellenállások szoktak tönkremenni (megszakadni), így nincs meleg az autóban addig, míg a motor be nem melegszik (alapjáraton pedig nem fog).
2017. nov. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 D. Brasco ***** válasza:
Légtelenitsd a rendszert
2017. nov. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Bence_ ***** válasza:

Vízpumpa.

Bmw-ben volt segéd szivattyú, ha az elfáradt akkor volt ez a gond.

2017. nov. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én gyanítom, hogy ez termosztát hiba lesz.

Kérdező! Jutottál valamire? Voltál autószerelőnél? Érdekelne, hogy mi volt a hiba.

2017. dec. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem jutottam meg semmire. Termosztát cserélve, hűtő rendszer át mosva. Autó ugyanúgy csak akkor fut mikor huzatva van.
2017. dec. 4. 12:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Vízpumpát érdemes lenne megnézni akkor.
2017. dec. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. A helyzet az hogy az autó már fűt, pár perc alapjárat után is. Hogy mi volt a gond? Azt én sem tudom pontosan. Vasárnap szép havasak voltak az utak, fiatal vagyok, ki élveztem. Kicsit meg csúsztattam az autót pár kanyarban, meg forgattam a parkolon stb... motor pörgött majdnem maximumon. Azóta úgy fűt, úgy működik az autó ahogy a nagy könyvben meg van írva. Én arra gondolok hogy valamelyik csőben kosz volt, és a magas fordulat és nyomás ki pucolta. Vagy esetleg levegő volt meg a rendszerben és ez távozott a magas nyomás miatt. Mindenesetre az autó meg javult vízpumpa vagy fűtő radiátor csere nélkül, aminek örülök
2017. dec. 6. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!