Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A4 b6 1.6 benzines miért...

Audi A4 b6 1.6 benzines miért fűt gyengén?

Figyelt kérdés
Elég hamar felmegy a viz 90 fokra,de eleinte még csak langyosat sem fúj csak jóval később kezd el melegebbet fújni.Ennél a tipusnál van fűtéscsap ami esetleg nem nyit ki teljesen?ha igen hol helyezkedik el? Vagy a fűtőradiátor lehet esetleg berakodva kosszal?

#Audi-A4
2017. nov. 30. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyik autó sem fűt azonnal és nem okádja a meleget az utastérbe. Kell idő, mire felmelegszik a motor. Az újabb típusokban már fűtőellenállást is szereltek, meggyorsítva a melegedési folyamatot.

Ellenállásod lehet kiment, ha egyáltalán van az autódban!

2017. nov. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké persze nem azonnal,de ha már 90fokos a viz akkor nem hideget kellene hogy fújon,nálam ez az első fűtési szezonja,nyáron kerűlt hozzám úgy hogy nem tudom hogy előtte hogy fűtött.
2017. nov. 30. 13:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Már 40-50 foknál érezhetően langyosat, meleget kell neki fújni. Van benne csap, csak azt azzal szabályzod amivel a hideget-meleget állitod. Elképzelhető dugulás is ha öreg az autó.
2017. nov. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2003-as ma megnéztem a motorháztetőt felnyitva,középen a két csőcsonkot ami a fűtő-radiátorcsonkjai,az alsó forró a felső ami gondolom,hogy a visszafele folyó ága pedig egyáltalán nem meleg,ezek szerint el van valószínűleg dugulva a radiátor. hosszabb úton gondolom azért fúj egy kicsit melegebbet mert lassan azért átszivárog valamennyi folyadék
2017. nov. 30. 17:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Radiátor dugulás lesz. A csöveket leveszed róla, dugsz rá slagot és egy elektromos szivattyúval, meg egy vödör vízzel át lehet mosatni. Ha nem segít, akkor csere.
2017. nov. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam hogy az egész rendszert átjáratnám ecetes vízzel,biztos nem árt a hűtőnek se,elég zavaros a fagyálló a kiegyenlítő tartályban.
2017. dec. 1. 06:45
 7/8 A kérdező kommentje:
Na megtörtént a nagy mosatás ecetes vizel az egész rendszert,aztán öblítés,de semmi szutyok nem jött belőle,aztán külön a hűtőradiátort is át öblítettem a slagos módszerrel de mindenféle ellenállás nélkül átfojt a víz ott is,semmi értelme nem volt.Potyán rádolgoztam mire megláttam a fűtőradiátorhoz csatlakozó gumicsövön egy kis ábrát és a gumi csövön egy kis lyukat,ott kellet légteleníteni mégpedig a gumicsövet a csonkra szorító bilincset kell meglazítani és a gumicső és a csonk között lelégtelenedik,tehát levegős lett,na de egy Audinál ilyen légtelenítési módszer,na mindegy megoldódott.Minden ismerős azt mondta hogy nem levegős biztos mert kidolgozza a levegőt de mégsem dolgozta ki,egyébként a nyáron vezérlés csere volt és a szerelő valószínű nem foglalkozott a légtelenítéssel.
2017. dec. 5. 18:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Legalább megoldódott és a rendszered is tiszta.
2017. dec. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!