Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift 1.3 1994 Ferdehát...

Suzuki Swift 1.3 1994 Ferdehátú. Első benyomásnál normális fékpedál keménység, rögtön utána megnyomva szikla kemény. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Üdv! Van ugye ez a csodabogár Swiftem. Megyek az úton, normális módon rá lépek a fékpedálra, felengedem, majd ha ismét meg akarom nyomni, állati kemény a pedál, fékhatás van, ha nagyon erősen nyomom a pedált. Devander cserélve lett, a fekrendszer légtelenítve lett,a probléma ezután is fennáll. Segítségeteket szeretném kérni, abban, hogy mitévő legyek, mire érdemes ránéznem, stb. Előre is köszönök minden választ!
2017. dec. 4. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem pedig levegős
2017. dec. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg a fék rásegitőt.
2017. dec. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Ha levegős lenne akkor az nem keményedik fel, hanem puha lesz.
2017. dec. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
vagy "ragad" a féknyereg. nem engedi elválni a tárcsától a betéteket
2017. dec. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 tothp ***** válasza:
100%

fékrásegítő lesz. valami csövecske lecsúszott, a második fékezésnél már kevés extra vákuum-ot termel.

Álló motor esetén is kéne bírnia 2-3 fékezést és csak aztán keményedik fel.

2017. dec. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

1.fékrásegítő

2. ne pumpáld a féket!

2017. dec. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor lényegében próbáljak meg egy másik devandert? Csak mert a szerelő azt cserélte ki először, utána egyből legtelenített, és ezután is ilyen maradt a fék.
2017. dec. 4. 20:41
 8/9 tothp ***** válasza:
Csak nézesd meg vele, lehet hogy csak valamit rosszul rakott össze
2017. dec. 5. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Meg lett a gond. A vákuumcső, ami közvetlenül a motorra csatlakozik, majd egy fém közösítőbe torkollik, el volt dugulva. Volt benne egy kis műanyag szűkítő, benne egy golyó, ami gondolom az ellentétes irányú vákuumot akadályozta. Na ez végülis eltömődött mindenféle retekkel, ez a golyó pedig valahol közép tájt beállt, így alig alig jutott vákuum a rásegítőre. Cseréltem a csöveket, most tökéletes minden. Hálásan köszönöm mindenkinek a segítséget! Boldog Újévet!
2018. jan. 5. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!