Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda CBF 500 kicsi lenne nekem?

Honda CBF 500 kicsi lenne nekem?

Figyelt kérdés
180 cm vagyok és mellé 57 kiló. Nem lesz kicsi ez a motor nekem? Az a baj, hogy endurot nem szeretnék...

2017. dec. 7. 00:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jó lesz az.
2017. dec. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. dec. 7. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Próbáld ki. CB500x-et is nézzed meg, magasabban van az ülése. Nem enduro az sem, max hasonlít rá.
2017. dec. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a motorokat kimondottan ilyen magassághoz tervezték, mondhatni hogy tökéletes lesz. De ezt csak akkor tudod meg ha ki is próbálod.
2017. dec. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hacsak nem tudsz már jól motorozni, akkor az 57 kilóddal ne nagyon akarj nagyobbat.

Tanulj meg ezen jól, biztonságosan motorozni, aztán ha úgy érzed, válthatsz nagyobbra. De annak semmi értelme, hogy menőzésből veszel nagyot, mert az való a nagy fiúknak, aztán meg nem bírod el.

Nekem ismerősöm már vagy 10 éve motorozik, de csak 400-as Kawája van. Simán elbírná az ezreset is, de amire ő használja, arra az is tökéletes. Illetve nem elhanyagolható az, hogy egy 400-ast kb annyi fenn tartani, mint egy autót, de az ennél nagyobbakra, már jóval többet kell biztosítást, súlyadót is fizetni. Így ezt is mérlegelni kell, ha nem dől a lé.

2017. dec. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem az erőre és a súlyra vonatkozott a kérdés, hanem hogy kényelmesen elfér majd a motoron vagy sem.
2017. dec. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Valóban, a motor magasságára vonatkozott a kérdésem. De ha már felvetette valaki, akkor a testsúly az miért számít a motorvezetésnél? Olvastam több helyen is, hogy ilyen ccm, olyan ccm nem való vaságyasoknak, de indokot egyik helyen sem találtam.
2017. dec. 8. 00:30
 8/12 anonim ***** válasza:

Mert minél nagyobb köbcentis, annál nehezebb a motor.

Kell hozzá azért izomzat, hogy meg tudd dönteni alacsony sebességnél is.

Hiába gyakorlott valaki, ha a testfelépítése nem megfelelő, akkor nem fogja elbírni a motort. Amivel nagyon könnyen baleset helyzetbe kerülhet egy egyszerű kereszteződésben is. És nemcsak a saját magad, de más életét is kockáztatod.

180 centisen és 57 kilósan eléggé kétlem, hogy megfelelő izomzattal rendelkeznél.

És mivel ezekkel nem is vagy tisztában, így gyakorlott sem vagy. Szóval ne is akarj nagyobbat addig, ameddig kisebb motoron nem tanulsz meg biztonságosan közlekedni mindenféle helyzetben.

Jól néz ki a nagyobb motor, de tudni is kell vele bánni!

2017. dec. 8. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A technika a lényeg, ha valaki erőből akarja vezetni a motort ott már gondok vannak, nyilván most általános közúti közlekedésről van szó. CBF500 tökéletes kezdőmotor, mindent meg fogsz tanulni rajta, ami szükséges lehet a feljebb lépéshez. Az erőddel meg ne azért foglalkozz, hogy jól tudj motorozni, mert egyrészt nem feltétele, hanem csak a mindennapok miatt, magad miatt. A motor felállításának is meg van a technikája, és ha egészséges vagy, ezzel a súllyal és erővel is bármelyik menni fog. Sajnos rengeteg ilyen dolgot nem tanítanak még elméleti szinten sem, mikor jogsit csinálsz. Menjél vezetéstechnikai trainingekre és youtubeozz. Üdv.
2017. dec. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi ez a butaság az izomzatról? Persze, ha versenyzel akkor számít, de közúton, szabályosan közlekedve nem. Törékeny nők is simán elvezetik Honda Goldwinget.

Menj el vezetéstechnikai tréningre minél előbb, ott megtanítanak kanyarodni (Hungária rendőregylet, RILI, stb. Hondához ne).

2017. dec. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!