Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda CBF 500 kicsi lenne nekem?

Honda CBF 500 kicsi lenne nekem?

Figyelt kérdés
180 cm vagyok és mellé 57 kiló. Nem lesz kicsi ez a motor nekem? Az a baj, hogy endurot nem szeretnék...

2017. dec. 7. 00:18
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Oké, így már értem. :) Gyakorlatom tényleg még nincs még, mert jövő évben kezdem a tanfolyamot. Azért gondoltam a CBF 500-ra, mert ha már korlátlan jogsit csinálok, akkor ne egy 50-essel pöfögtessek, amit pár év múlva úgyis eladok, hanem akkor inkább egyből egy nagymotorral, amivel jó ideig el tudok lenni. Azt olvastam róla, hogy kiváló kezdőmotor.


Egyébként igen, elkezdtem edzeni is, mert ez nem állapot, de a kilóknak idő kell. :))

2017. dec. 8. 14:22
 12/12 anonim ***** válasza:

Vezetés technikai tréningen is próbálják arra tanítani a motorosokat, hogy döntsék a motort. Hiszen könnyebb, gyorsabb, egyszerűbb így kanyarodni, mintha a kormányt forgatná. És ahhoz viszont kell valamennyi izomzat.

Igen, a motoroslányok sem nagy darabok, de ők ezt az 55-60 kilót 165-170 centisen nyomják, ami egy normál testalkat, valamennyi izomzattal. A kérdező viszont 180 centiként nyom ennyit és gondolom fiúként, ami az eléggé vézna kategóriát súrolja.

Oké, nem versenyezni akar, hanem "csak" forgalomban közlekedni. De attól függetlenül nem hátrány, ha a fizikai állapot a motoréhoz szükséges fizikai állapot. Mert ha nem bírja el a motort, az alkatához képest sokkal erősebb a motor, akkor nem fog tudni magabiztosan, biztonságosan vezetni, ami baleset veszélyes is lehet.

2017. dec. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!