Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első indításnál dadogás,...

Első indításnál dadogás, erőtlen, van hogy lefullad?

Figyelt kérdés

Előre szólok hosszú lesz de talán van akinek tanulságos. :)

Ezt a kérdést már sokszor feltettem itt különböző módon. Most azért ismétlem meg, hátha tudok segíteni másnak a tapasztalataimmal.

Adott egy 13 éves benzines autóm, típus mindegy is.

A fent leírt tüneteket produkálta mióta megvettem. Motor lámpa világít lambdaszonda hibát jelez az elsőre.

30e volt bele az új, úgy 10 percig hiba mentes majd megint világít, most éppen a hátsó lambda, újabb 30 a cseréje annak is de a hiba kód megmaradt, hiába új.

Szerelők tömkelege... Az ő tanácsukra csere a trafó és a gyertyák újabb 40, majd benzin pumpa csere megint 20.

Az állapot nem javul a lambda szonda még mindig világít, a már 100 ezrek ott hagyása a szerelőknél sem segít (márka szervizben is azt mondták a gond a lambdaszonda.. így mivel garanciális cseréltettem újra hátha gyári hibás de nem.)

Más hiba kódot nem írt.

Egy sokadik szerelőhöz vittem el aki kapásból rá nyúlt a légtömegmérőre lehúzta és semmi változás. Mondta fix rossz a legtömegmérő azt mindenképp cseréljem addig ne nyúljak máshoz. 5 percében telt és mondott valamit amit addig egyik szerelő sem, mindamellett egy centtel sem húzott le mert fél óráig nézte az adatokat a laptopon, ki tisztította a pillangószelepet és 4000 Ft-ot kért...

De újabb 30e kiadás (alkatrészeket így is 60%os Áron kapom, de a gyári 60 lett volna) és mint kiderült a légtömegmérő fals működése mutatott rossz hiba kódot a lambdaszondára... amik persze tökéletesek voltak.

Azóta hiba kód, dadogás és hüttyögés mentes...


Remélem segítettem valakinek is, hogyha hasonló a gondja mérettesse ki azt a kis r0hadékot is :)


2017. dec. 7. 18:31
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!