Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Citoren Saxo fordulatszám...

Citoren Saxo fordulatszám ugrálás?

Figyelt kérdés
Adott egy Citroen Saxo 1.1 benzin, 2002-es. 197000km van benne és a mai nap mikor megálltam vele a ház előtt egyszer csak elkezdett felmenni a fordulat olyan 2000-ig és vissza anélkül, hogy rálépnék a gázra. És újra és újra ment 1500 aztán vissza, megint 2000 vissza. Bedöglesztettem, újra bestartoltam, azóta megy rendesen. Félek nem első eset lesz, mi lehet a gond vele?
2017. dec. 8. 11:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem ugyan a VTS 16v van, de szokott néha vacakolni az alapjárat az alapjárati bypass-szelep (alapjárati motor) miatt, igaz nekem egy cup-os airbox van rajta direktszűrővel; szóval én a helyedben kitisztítanám a fojtószelep házát meg kiszedném az alapjárati motort is, azt is megtisztítanám. Asszem ha lehúzod a csatlakozóját úgy kell újrakalibrálni, hogy 3x 10 mp-ig ráadod a gyújtást, leveszed, ráadod, aztán a harmadik ráadás után nem veszed le hanem indítod a motort. Legalábbis a 16v-nél így kell. A kisebb 1.1-esen gondolom Bosch befecskendezőrendszer van, azon elképzelhető, hogy más módszerrel kell az alapjárati motort alapbeállítani.

Amúgy ha ennyire hullámzik a fordulat érdemes lenne megnézni a szívósort, meg esetleg a fékrásegítő csövét, nem- e szív a motor falslevegőt, amitől szerencsétllen megbolondul és próbálja korrigálni az alapjáratot, igaz az nem “javul meg” ha leállítod és újraindítod, Szerintem valami elkoszolódás lehet, ha esetleg meghajtod az autót és utána megint hullámzik az alapjárat, a kosz lesz a baj a fojtószelepnél,

Nem hiszem hogy komolyabb baja lenne.

2018. jan. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!