Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon kik vesznek...

Magyarországon kik vesznek Civic Type R és Focus RS kaliberű hot-hatcheket?

Figyelt kérdés
Abszolút nem értem kik alkotják ezen autók célközönségét. Akinek nem összespórolt 12-13 milliója van egy kocsira az nem fogja alább adni egy BMW 440i-nél vagy E500-as Mercinél, aki meg csak össze tudná rá spórolni a pénzt, az meg nem hiszem, hogy egy komplikált drága fenntartású sportautót venne. Arról meg nem is beszélve, hogy presztízsben közel sincsenek a német gyártókhoz képest, ami kis hazánkban fokozottan meghatározó tényező. Egyedül azokat a benzingőzagyú milliomosokat tudnám elképzelni célcsoportnak, akik harmadik autónak megveszik és néhány havonta kiviszik a Nordschleife-re gyilkolgatni vagy a Hungaroringre játszani, de ők meg olyanok, mint a fehér holló. Főleg, hogy a fentiek fényében ők is inkább talán egy M4/C63-t vesznek. Persze ha van hot-hatch-el rendelkező ismerősötök, akkor nyugodtan rám cáfolhattok és akkor már a tisztánlátás kedvéért arra is kíváncsi lennék, hogy ők mivel foglalkoznak. Köszi előre is a válaszokat.

2017. dec. 8. 18:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

"alább adni"


miért is? mert bmw? mert mercedes? nekem ezek akkor se kellenénel, ha ingyen adnák és 50 millió lenne darabja. eladnám és inkább vennék belőle egy Focust RS-t, vagy csak egy ST-t.

2017. dec. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
BMW 440i-nél laza 10 millióval olcsóbb egy RS Focus :D Szerinted miért azt veszik?
2017. dec. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát ez a szitu, hogy sokan gondolkoznak így mint te, és a Focus RS árából inkább vesznek egy dízel A8-ast. Vagy esetleg valami sportosabb modellt, mint a BMW 440i. A Ford kicsit nehéz helyzetben van, mert ebben a ligában kicsit ciki a Ford. De bőven van így is olyan ember, aki nem foglalkozik a külsőségekkel, de attól tele van pénzzel, és megvesz újonnan egy Focus RS-t. Kevés az ilyen, de rétegmodellről van szó amúgy is. Hogy mivel foglalkoznak? Hát melyik mivel, tudok pl informatiust, orvost, meg egy építészt aki hasonlóval jár. Viszonylag egyszerű emberek, nem élnek túl nagy lábon, szerények, de azért havonta legalább fél milla, vagy akár egy milla befolyik a kasszába.
2017. dec. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#2: De pont ez az, hogy amilyen szuper kis autó azon az áron, szinte alig lehet látni (meg Type-R és más hot-hatch-et) az utakon. A használt 320d/335i/A4/A5 illetve a 440i/E500/(meg ide sorolhatnám az X6/Q7-et, persze nem ugyanaz a kategória) vonal között tátong egy üres lyuk, amit az árszegmenst tekintve elvileg a Golf R/Megane RS/Type R stb. sornak kellene kitöltenie. Kis hazánkban mégis oly ritka ez a kategória. Aki csóró egy 440i-hez az vesz egy E92-es vagy E46-os BMW-t. Tehát én úgy látom, hogy rengeteg ember igenis márkab**i és ezért van ilyen kevés nem német sportautó.
2017. dec. 8. 19:17
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

Ezek a hot hatchek olcsoak és jók. Jók a mindennapokban kozertbe menni de néha állatkodni is.

A foglalkozás miben lényeges ? Én informatikus vagyok, akit még tudok egyik kamionsofőr másik munkagep (traktor) szerelő a harmadik gépészmérnök, építész mérnököt is ismerek , sőt van egy autószerelő is. A 60 éves bácsi burkololapokkal kereskedik ő is civic typer tulaj bár neki van mercije is :))

2017. dec. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#3: Igen én is arra gondoltam, hogy aki ilyen autót vesz az pozitív értelemben igencsak konszolidált személyiség és sajnos elég ritka manapság, hogy valaki ne álljon be a sorba és megcáfolja azt a sztereotípiát, hogy gazdag ember csak batár nagy német SUV-t és sportautót vezet.
2017. dec. 8. 19:25
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Én pedig azt mondom, az igazi ínyenc vesz ilyet. Ugyanis ezek nagyon jó autók. Újként nem sokat adtak el szerintem itthon. Ide lehetne sorolni az EVO és STI vevőket is, nyugodt lélekkel.
2017. dec. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%

Vagy mondjuk nem akar beállni a sorba az ezredik BMW-vel?


Mondhatnám magamat is, de kicsit más helyzet.

Vehettem volna ugyanannyiért Golf VI GTD-t, ugyanaz a teljesítményszint, felszereltség stb, nagyjából ugyanaz, mint a Scirocco. Mégis inkább utóbbi, kb egy percig volt csak kérdés, hogy Golf legyen-e inkább. Kicsit más, kicsit különlegesebb, a kategóriából felfelé lóg ki. Másrészről pedig az általad felsoroltakat is töredékéből fenn lehet tartani az überBMW/Mecedesekhez képest

2017. dec. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%
Röviden: Azok vesznek ilyen autókat, aki szeretnek vezetni, nem csak el akarnak jutni A-ból B-be.
2017. dec. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 crudy ***** válasza:
45%
Nagyon keveset ertesz az autokhoz igy szerintem ne alkoss spekulaciokat.
2017. dec. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!