Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autó kerekéhez kell belső...

Az autó kerekéhez kell belső gumi és ha nem akkor mért nem?

Figyelt kérdés

2017. dec. 8. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell. Nem 1970-et írunk, azért. (tudod, fejlődött a technológia)
2017. dec. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kell, se a személygépkocsik se a teherautók kerekében nincs belső gumi.
2017. dec. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem kell mert a gumi pereme úgy van kialakítva és merevítve hogy tökéletesen légzáró legyen amikor a felni peremének belső oldalához hozzápréseli a gumi belsejében létrehozott magas légnyomás.
2017. dec. 9. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és 3. köszi, hogy megmagyaráztad. Igazából sejtettem csak nem voltam benne biztos. :D
2017. dec. 9. 09:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Érdekességként megemlítem hogy mai napig lehet kapni belső gumikat autóba. Gumisoknál van, és néha használják ha másként nem javítható megbízhatóan a gumi eresztése.
2017. dec. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért is jobb, mert kevésbé hajlamos a hirtelen leeresztésre egy szög, tüske elkapása esetén, tehát könnyebben eljutsz a gumisig vele. Mivel a belső nyomás által feszítve nem csak a felninél zár a gumi, hanem a szög peremét is körbeöleli jobb esetben. Belsőnél ugye ez nincs, mert azt kilyukasztja aztán leereszt, mivel a felninél az ilyen gumik nem zárnak, mivel nincs rá szükség.

Én még amit utáltam a belső gumikban, hogy ha leereszt tejesen könnyű a pumpával benyomni a szelepet, aztán ha beesik akkor a jó ég se szedi ki onnan.

2017. dec. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szerencsi Viktória válasza:

Ha veterán autód van, (50-60 éves, vagy több) korhű diagonál gumikkal, akkor kell :)

Egyébként nem :) A modern gumik úgy vannak kialakítva. (tubeless)

2017. dec. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!