Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyiknek van nagyobb esélye...

Melyiknek van nagyobb esélye hogy megszorul az önöttvas hengernek vagy az aluminiumnak?

Figyelt kérdés
Itt most nem arra gondolok hogy nem kap olajat!Pl. tegyük fel hogy nyélgázon(motrrol van szó) sokaig megyek és elég nagy már a hő.Én azt hallottam hogy az aluminium jobb hővezető ezért nagyobb a tágulása a dugattyúnak így az könnyebben megragad.Ez igaz?És a vashenger miben különbözik?

2017. dec. 9. 19:57
 1/4 A jó édes ***** válasza:
Na most akkor a henger vagy a dugattyú? (a henger max. perselycserekor tud megszorulni, szóval valószínűleg dugattyú, de akkor miért nem azt kérdezted?) Egyébként konstrukciófüggő - azért nem lehet összehasonlítani, mert amelyik motort acélhengerrel tervezik, abba nem fog soha Al-dugattyú kerülni, amelyiket meg Al-lal, abba nem való acél.
2017. dec. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos meg csak egy aprilia sx 50 supermotom van es abban most vashenger van mint az osszes mas tipusaban de szetneztem olasz oldalon es mas tuning oldalon is es ott adnak piaggio az az aprilia blokkhoz alu es vas hengert is
2017. dec. 9. 21:31
 3/4 Zzzoli ***** válasza:

Mindkettő megszorulhat. A megragadás akkor jön létre ha valamiért szegény a keverék, vagy menet közben elszegényedik, ugyanis a keverék üzemanyagtartalma hűti a dugattyút szíváskor.

Akkor szokott előfordulni ha a főfúvókát csökkentik, főfúvóka eldugul, folytatlanabb levegőszűrő kerül fel és nincs emelve a fúvóka kalibere.

2017. dec. 10. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem mar allt meg nem egyszer menet kozben egyebkent es sport legyszuro is kerultra akkor ezert van koszonom a segitseget majd megcsinalom:)
2017. dec. 11. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!