Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért becsülik le az emberek...

Miért becsülik le az emberek az automata váltós kocsikat?

Figyelt kérdés
Sziasztok, párszor azt tapasztaltam, hogy az emberek egy része lebecsüli az automata váltós autókat, azt mondják manuális váltó sokkal jobb, mint automatán, meg több minden romlik el egy automatás kocsi esetében, mint egy manuálisén. Ültem már automata váltós kocsikba, volt szerencsém egyet vezetni is, és úgy éreztem nem rossz ilyenben ülni. De akkor mégis miért szidják az ilyen autókat? Mik az okok, amiért az automata váltós kocsi kevésbé népszerűbb, mint manuális társa?

2017. dec. 10. 08:01
1 2
 1/18 Ttibo ***** válasza:
Egy váltó felújítás (nem új váltó, csak felújítás) lazán elviszi 2havi fizetésed, és ez az alja! Nemrosszak az automata váltós kocsik de nem véletlen, hogy Magyarországon az ilyen kocsik 70%-át újonnan flottásoknak adják el, mert a privát ember nem akar +1 karbantartási gondot a nyakába akasztani.
2017. dec. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%

Mert sikk szidni azt, ami nincs.

Többnyire azok szidják, aki manuális váltósat vezet, és hallott ilyen-olyan történeteket elromlott automata váltóról.

2017. dec. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Nem becsülöm le, de én nem szeretnék ilyen autót.

Én szeretem a manuális váltót, és ha már egyszer bevált valami, miért változtatnék rajta?

A legtöbb újítást valóban megfontoltan fogadom.

2017. dec. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
33%
Mert nem te irányítod a váltást. Az emberek többége szeret vezetni és szereti érezni, hogy az autó minden részét ők irányítják. Az automataváltó már egy picit elvesz ebből az érzésből. Gondolj bele, ha lenne olyan autó, amelyik önvezető lenne és te csak az indexet, lámpákat, rádiót kapcsolgatnád, mennyire lenne élvezetes vezetni?
2017. dec. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy én is rengeteg olyan embert ismerek, aki szidja az automata váltót, hogy "elveszi a vezetés élményét", meg hogy "szőke nőknek való".

Közben meg olyan bénán kezelik a váltót meg a kuplungot, hogy rossz nézni.

(piros lámpánál egyesben várakozik, kinyomott kuplunggal motorféket nem használva gurul a lejtőn, legnagyobb fokozatban padlógázzal megy fel az emelkedőn stb. stb.)


Én elismerem az automata váltó érdemeit (pl. sok városozásnál felbecsülhetetlen). De mivel én főleg lakott területen kívül használom az autót és magamnak szeretem kontrollálni a motorfék mértékét, a fordulatszámot, stb., ezért én jobban szeretem a manuálisat.

2017. dec. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Vezettem hosszabb távon automata autót (Audi A5) nem volt nagy szám.

A manuálisat jobban szeretem.

Az meg hogy az szólja le akinek nincs... bármilyen autóból lehet automatát venni használtan vagy újonnan, nem értem miért kell úgy kezelni mintha az átlag polgár számára elérhetetlen extra lenne.

Viszont az igaz hogy egy automata 250.000 km körül felújításra szorul (van kivétel természetesen) ami több 100.000 forint, míg egy manuális kibírhatja akár addig amíg bezúzzák a kocsit.

2017. dec. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Manuálisban meg kuplungszettet, újabb modelleknél kettőstömegűt is kell cserélned.

Ugyanott vagy.

2017. dec. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én sokkal jobban szeretek úgy vezetni hogy nem kell a váltóval foglalkoznom így jobban tudok koncentrálni az útra,mellesleg csak két pedállal kell foglalkoznom.Kényelmesebb is,például amikor hívnak telefonon akkor nem kell a váltót birizgálnom hanem nyugodtan foghatom az egyik kezemmel a telefonomat.Gyorsaság szempontjából is jobb mert ugye a számítógép az emberek többségénél jobban és gyorsabban vált,továbbá még az is előnyt jelent hogy nem fullad le normális esetben


Előzéshez is jobb az automata váltó mert míg a számítógép tudja melyik fokozatba kapcsoljon addig sok embernek fingja sincsen arról melyik fokozatba tegye a váltót az előzéshez


De hiába van ennyi előnye,ha van egy olyan óriási hátránya ami miatt az emberek többsége fél tőle.Ez pedig a javítása/cseréje.Van hogy annyiba kerül a javítása amennyiből már lehetne venni egy új autót.Bár szerintem egy manuális váltó sűrűbben mehet tönkre mint egy automata váltó már csak a helytelen használat miatt is.Na és ugyebár ott van még a kuplung hibalehetősége is tehát hiába olcsóbb a manuális váltó javíttatása a "sok kicsi sokra megy" elvét követve lehet ugyanannyit költenek az emberek a manuális váltó javítására mint amennyit költenének egy automatáéra

2017. dec. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem szimpla farokméregetés hogy "nem te kezeled az autót" bezzeg én akkor váltok amikor akarok.
2017. dec. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Az becsüli le akinek fingja sincs róla vagy elvakult. Épeszű ember mérlegeli neki melyik a jobb és azt veszi meg.
2017. dec. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!